Czytających: 4528

Wałbrzych, Śródmieście: Derby Wałbrzycha dla młodzików Górnika

Czwartek, 14 stycznia 2010, 11:46
Aktualizacja: 11:57
Długo oczekiwane koszykarskie derby Wałbrzycha za nami. Młodzicy Górnika Wałbrzych pokonali we własnej hali Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 78:69.

Przez większą część spotkania prowadzili młodzi zawodnicy Górnika. Duży wpływ na taką sytuację na parkiecie miała odniesiona na początku meczu kontuzja Szymona Kurzepy - jednego z liderów ekipy z Nowego Miasta. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 25:12. W drugiej kwarcie gościom udało się wrócić do gry, ale na długą przerwę Górnik Nowe Miasto schodził ze strata 13 oczek.

Po zmianie stron wciąż przewagę miał Górnik Wałbrzych. Dopiero w ostatnich 10 minutach, więcej punktów od przeciwników rzucili gracze z "Nówki". Ostatecznie jednak biało-niebiescy pokonali Górnika Nowe Miasto 78:69.

Dla młodzików ekipy Górnika było to siódme zwycięstwo w sezonie, przy dwóch porażkach. Bilans Górnika Nowe Miasto to sześć zwycięstw i sześć porażek.

Górnik Wałbrzych - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 78:69 (25:12, 15:15, 21:17, 17:25)
Górnik: Kołkowski 27, Kołaczyński 16, Krzymiński 16 (3x3), Szymanowski 8, Kaczuga 6, Wróbel 2, Zieliński 2, Krzepina 1
Górnika NM: Piskorski 21, Lindner 15, Chomicki 12, Pilarczyk 10, Baron 5, Kurzepa 2, Prokopowicz 2, Olejarz 2