Czytających: 5334

Wrocław: Udany start naszych podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży Karate Shinkyokushin

Środa, 1 czerwca 2011, 16:37
Aktualizacja: 21:19
Wrocław: Udany start naszych podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży Karate  Shinkyokushin
Podczas Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży Karate Shinkyokushin 9 medali wywalczyli zawodnicy MKS–u Szczawno–Zdrój.

W hali sportowej AWF we Wrocławiu odbył się turniej pod hasłem Wrocławska Olimpiada Młodzieży Karate Shinkyokushin.

W turnieju wystartowało ponad 100 zawodników w rożnych kategoriach Kumie. Zawodnicy zostali podzieleni ze względu na wiek i wagę. MKS Szczawno-Zdrój reprezentowało tym razem 9 zawodników. I można powiedzieć był to prawdziwy triumf MKS-u, ponieważ zawodnicy zajęli wysokie miejsca i wszyscy wrócili z medalami.

Jedną z największych niespodzianek turnieju był debiut Adriana Dobosza (9 lat) w kategorii dzieci 7-9 lat w wadze +30 kg, który zasypywał we wszystkich swoich walkach gradem ciosów i kopnięć swoich rywali. Adrian w finałowej walce pokonał zawodnika gospodarzy i zajął 1. miejsce. Dużymi brawami były nagradzane walki drugiego zawodnika MKS-u Dominika Obuchowskiego (8 lat), który jak zwykle, trafił w swojej kategorii dzieci 7-9 lat - 30 kg na pierwszą walkę zawodów i kategorię, w której znalazło się najwięcej zawodników. Jednak jak powiedział przed walką Dominik, przyjechał, aby wygrać i wygrywał kolejno wszystkie swoje walki przed czasem. Dopiero w finale uległ zawodnikowi z Wrocławia i zajął 2. miejsce. Trzecim zawodnikiem, a raczej zawodniczką, która wzbudziła wielkie emocje była 10-letnia Julia Popasek w kat. dzieci 10 - 13 lat - 32 kg. Zawodniczka ta wykazała się bardzo dużą rozwagą podczas walk. Celowała nogą tak skutecznie, że pokonała większość swoich rywalek przed czasem. W finale przegrała po ciężkiej dogrywce poprzez wskazanie sędziego zajmując 2. miejsce. W kategorii 12-13 lat + 46 kg, bezapelacyjnie triumfował Jakub Maleszka (12 lat). Ten młody zawodnik MKS Szczawno-Zdrój, który rozgromił swoich rywali nie dając im żadnej szansy na zwycięstwo, zasłużył na słowa uznania. Wygrał we wszystkich walkach poprzez przewagę wazari (pół punktu) przyznane za skuteczne techniki nożne.

To nie był koniec niespodzianek. Nie zawiedli również seniorzy. W kategorii „pierwszy krok" + 80 kg, wystartował ojciec Dominika Obuchowskiego - Tomasz Obuchowski, który nie zląkł się swoich rywali i chcąc dać dobry przykład dla syna, który startował w tym samym turnieju, pokonywał po kolei swoich rywali. Zwycięstwa te były okupione jednak olbrzymim wysiłkiem i w finałowej, ostatniej walce, choć Obuchowski senior miał przewagę nad rywalem w pierwszej połowie i zdawać się mogło zwycięstwo w zasięgu ręki, znać dały o sobie odniesione kontuzje i zmęczenie. Ostatecznie poprzez wskazanie sędziego Tomasz Obuchowski zajął 2. miejsce.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca:

kat. 10 - 11 lat + 39 kg - Michał Kaźmierczak - III miejsce,

14 - 15 lat + 58 kg Łukasz Michalak - III miejsce oraz Dawid Michalak - III miejsce,

10 - 11 lat - 39 kg Michał Ossowski - III miejsce.