Czytających: 3762

Wałbrzych, Podgórze: Zagłębie poległo na Jagiellońskiej

Niedziela, 2 sierpnia 2009, 18:12
Aktualizacja: Wtorek, 4 sierpnia 2009, 22:18
Piłkarze Gwarka Wałbrzych pokonali na własnym boisku w meczu sparingowym Zagłębie Wałbrzych 3:1. Dwie bramki dla Gwarków zdobył Arkadiusz Łaski, a jedno trafienie zaliczył Helmi Abid. Honorowego gola w ostatnich sekundach meczu strzelił dla gości Tomasz Olszewski.

W obu zespołach z powodu urlopów lub kontuzji nie wystąpiło kilku podstawowych zawodników. Pomimo to sparing udało się rozegrać. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Gospodarze gola zdobyli kilka minut po zmianie stron. Dokładne podanie na czystą pozycję wykorzystał najlepszy strzelec poprzedniego sezonu w zespole z Jagiellońskiej Arkadiusz Łaski. Na 2:0 po podaniu Jarosława Waszaka w 70 minucie podwyższył Helmi Abid. Nadeszła 90 minuta i wydawało się, że mecz zakończy się rezultatem 2:0 dla gospodarzy. W ciągu dwóch doliczonych minut padły jednak dwie bramki. Najpierw po dokładnym dograniu przez Macieja Michnickiego na 3:0 dla Gwarka podwyższył ponownie Arkadiusz Łaski, a kilka chwil później honorowe trafienie zaliczył dla Zagłębia Tomasz Olszewski (zdj. 10).

Gwarek Wałbrzych – Zagłębie Wałbrzych 3:1 (0:0)
Gwarek: Pyłka, Chanek, Botwina, Kłodawski, Sysiak, Sikorski, Michnicki Maciej, Pawełczyk, Waszak, Łaski, Abid oraz Świder
Zagłębie: Wojciechowski, Borcoń, Gryguć, Wosiński, Żygadło, Cyrta, Suchara, Kupniewski, Olszewski, Nyklasz, Radoń oraz Wiśniewski