Wałbrzych: XIV Bieg Wielkanocny u Stasia

Wtorek, 10 kwietnia 2012, 15:10
Aktualizacja: 15:10
Kolejną imprezę z cyklu Grand Prix IDOL 2012 mamy za sobą.

Słoneczne poniedziałkowe popołudnie zgromadziło na starcie XIV Biegu Wielkanocnego u Stasia blisko 150 biegaczy w wieku od lat 2 do 83.

W tym roku impreza była z międzynarodową obsadą. Na starcie biegu głównego stanęło 4 zawodników z Kenii, którzy od pewnego czasu mieszkają w Wałbrzychu i tu trenują. Niestety, tym razem można było zobaczyć ogromną przepaść między umiejętnościami zawodników z Polski i Kenii. Cała czwórka nie pozostawiła Polakom żadnych złudzeń. Pierwszy Polak, który dobiegł do mety, był dopiero piąty. Na dystansie 5 km zwyciężył Julius Lagat, a kolejne miejsca zajęli: Kenneth Serem, Mike Cheruiyot i Paul Kemboy. Pierwszy z Polaków linię mety przekroczył Patryk Łazarski z Wałbrzycha. Jak dotąd Patryka można było zobaczyć głównie na trasach rowerowych, ale teraz dowiódł, że bieganie jest również jego mocną stroną.

Na dystansie 2,5 km rywalizowały panie, wśród których od dłuższego czasu prym wiedzie Halina Szczęsna-Radzikowska. I tym razem linię mety przekroczyła jako pierwsza. Kolejne miejsca zajęły: Agnieszka Jankowicz i Agnieszka Kozyrska.