Czytających: 5230

Polanica Zdrój: Sukces wałbrzyskich szachistów

Wtorek, 1 września 2009, 19:58
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 14:43
Reprezentujący Rodło Opole wałbrzyszanin Paweł Kowalczyk, w kategorii OPEN B oraz Paweł Stankiewicz z Baszty Wałbrzych, w kategorii OPEN C, wygrali 45 Międzynarodowy Festiwal Szachowy pamięci Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdroju.

Paweł Kowalczyk zakończył zawody, z doskonałym wynikiem 8 punktów, nie przegrywając, ani jednej z 10 partii. Paweł Stankiewicz również nie dał się pokonać i w 9 partiach uzyskał 8 punktów.

Miejsca pozostałych Wałbrzyszan:
Open A:
Aleksandra Zmarzły reprezentująca ASSz Miedź Legnica zajęła w zawodach 33 miejsce, ale w jej przypadku chodziło o obycie się z zawodnikami z czołówki światowej. Marek Szmyd z Hetmana Wałbrzych natomiast uplasował się na 35 pozycji. Jego start miał na celu skonfrontowanie swoich umiejętności sprzed ćwierć wieku. Był to jego pierwszy start w turnieju od blisko 25 lat.

Open B:
Robert Kacprzak - Hetman Wałbrzych - miejsce 21 z dorobkiem 6,0 pkt. z 10 partii.

Open C:
Andrzej Mikołajczyk - WOK Wałbrzych - miejsce 14 - z dorobkiem 6,0 pkt. z 9 partii.
Jerzy Jeske - WOK Wałbrzych - miejsce 42 - z dorobkiem 5,0 pkt.
Kazimierz Bieliński - WOK Wałbrzych - miejsce 64.
Dalekie miejsca juniorów Roberta Bielińskiego, Sylwii Lubońskiej i Wioletty Leputy-Stitou