Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Czwartek, 24 maja 2018 Godz.: 00:42:20 Imieniny: Joanny, Zuzanny Czytających: 4372 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Rozwój przedsiębiorczości i innowacji w regionie wałbrzyskim

Niedziela, 1 lipca 2012, 14:03, ostatnia aktualizacja: 2012-07-01 14:04
red
Miej świadomość
Seks w renesansie 

Świat Wtorek, 14:00
15 maja 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Pokojówka, sprzątanie
Lokal 267m-sprzedaż lub wynajem
Praca na okres wakacji!
Kontenery na gruz i inne
Frezy do drewna
Skup aut 695 152 278 gotówka!
Sukienka wizytowa r. 68 idealna
Sandałki dla dziewczynki nowe
Suknia ślubna+welon
Pokój do wynajęcia
Kosiarka rotacyjna
Sprzedam narożnik z fotelem
Szukam pracy biurowej
Rudy piesek okolice Jeleniej
Biurowo-magazynowa
Kosmetyczkę/stylistkę paznokci
Sprzedam kawalerkę
W Jeżowie Sudeckim
Nowe Buty Emporio Armani Hit
Przedstawiciel/kierowca

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry6
Biblioteka pod Atlantami3
Koncerty10
Inne35
 

25 czerwca 2012 roku w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park" odbyło się szóste spotkanie panelowe z cyklu " Rozwój powiatu wałbrzyskiego w nowej perspektywie finansowania UE", które wiąże się z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2014 –2020. Celem spotkania było omówienie barier i szans na rozwój przedsiębiorczości w powiecie wałbrzyskim, ze szczególnym naciskiem na działania innowacyjne. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, urzędu pracy, pracodawców i instytucji wspierających rynek pracy w regionie.

Spotkanie otworzyła Monika Wybraniec, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, zapraszając do wysłuchania wykładu przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Kierownika Działu Programowania i Ewaluacji Regionalnego Programu Operacyjnego, Łukasza Urbanka. Przedstawiciel UMWD w swoim wystąpieniu poruszył główne założenia Strategii Europa 2020, która będzie funkcjonować w przyszłym okresie programowania na lata 2014-2020. Tematem przewodnim wykładu było "Wsparcie dla dolnośląskich firm w nowej perspektywie finansowej 2014-2020", w którym omówiono zakres obszarów tematycznych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dot. m.in. rozwoju technologicznego i innowacji, wzmacniania badań naukowych, wspierania transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej we wszystkich sektorach, zapobieganie ryzyku i zarządzanie ryzykiem, ochrona środowiska i promowanie efektywnego gospodarowania zasobami oraz promowanie transportu zorganizowanego. Podczas spotkania głos zabrała W-ce Prezes Spółki WSSE Invest-Park w Wałbrzychu, Lidia Jarmułowicz , która przedstawiła możliwości funkcjonowania strefy ekonomicznej po 2014 roku, a także zaprezentowała film pokazujący rozmiar inwestycji w WSSE, omówiła zakres podjętych działań, dzięki którym udało się pozyskać nowych przedsiębiorców, przekazała również istotną informację dotyczącą możliwości funkcjonowania stref do 2026 r.

R E K L A M A

Zebrani mogli wysłuchać informacji odnoszącej się do zmian na rynku pracy, przedstawionej przez Zastępcę Przewodniczącego Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców, członka Powiatowej Rady Zatrudnienia w Wałbrzychu Tadeusza Choczaja W swojej prezentacji przedstawił zestawienia porównawcze na rynku pracy w naszym regionie w latach 2007- 2011, a także wnioski, iż w przyszłości należałoby położyć nacisk na działania innowacyjne i systemowe na rzecz długotrwale bezrobotnych, monitorowanie zmian gospodarczych i szybkiego reagowania na zmiany gospodarcze, podtrzymywanie siły nabywczej osób tracących pracę, utrzymywanie aktywności zawodowej, zwiększenie mobilności zawodowej oraz pracy na odległość, szkolenia w miejscu pracy oraz przekwalifikowanie zawodowe.

Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Józef Gruszka zaprezentował dostępne formy wsparcia na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wałbrzyskim i perspektywy na przyszłość, opowiedział również o działalności Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego, który jest instytucją wspierającą rozwój przedsiębiorstw na terenie Dolnego Śląska poprzez udzielanie preferencyjnych pożyczek ze środków własnych, Budżetu Państwa oraz Unii Europejskiej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą.

Następnie Dyrektor ds. Badań i Rozwoju z Agencji Rozwoju Innowacji Agnieszka Sapa -Mońska , przedstawiła możliwość zwiększenia szansy na sukces projektów innowacyjnych w nowej perspektywie finansowania, omówiła 7 priorytetów tematycznych, które dotyczą m.in. projektów na rzecz poprawy warunków ramowych i dostępu do finansowania badań i innowacji, poprawy warunków kształcenia, upowszechnienia szybkiego internetu, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz modernizacji rynków pracy. Z kolei Maciej Zarański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zapoznał zgromadzonych słuchaczy z ideą funkcjonowania Klubu Innowatora, który w swym statucie zakłada innowacyjne projekty tworzone przez środowisko akademickie, rozwiązujące problemy jednostek samorządu terytorialnego. Są to rozwiązania oparte na wiedzy uniwersyteckiej, badaniach i trendach krajowych, europejskich i globalnych.

Część prelekcyjną zakończył wykład Artura Mazurkiewicza , Prezesa Zarządu heapmail Internet Solutions sp. z o.o. na temat "Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR)- perspektywa małego i średniego biznesu". Jest to koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii , dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. Działania realizowane w jej ramach są nie tylko częścią PR firmy, ale powinny wynikać z wysokiej świadomości społecznej przedsiębiorcy i jego głębszej potrzeby włączenia się w rozwiązywanie społecznie istotnych problemów, takich jak bezrobocie, ubóstwo, nierówne szanse na rynku pracy czy utrudniony dostęp do edukacji na wsi, a także niewystarczający poziom ochrony środowiska. Przedsiębiorca prowadzi firmę w sposób uwzględniający zarówno aspekty ekonomiczne jak i interes społeczny czy ekologiczny, pomiędzy którymi powinna zachodzić równowaga. Prezes heapmail wspomniał również o korzyściach wynikających z wcielenia koncepcji CSR dla sektora małego i średniego biznesu, wskazał również organizacje pozarządowe jako naturalnego partnera biznesu w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

Na zakończenie spotkania ciekawą dyskusję zainicjował Maciej Zarański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który wraz z W-ce Prezes WSSE Lidią Jarmułowicz zaproponowali organizację spotkania o charakterze warsztatów, odnoszących się do problemów samorządów lokalnych i realnych możliwości rozwiązania ich w zakresie wzajemnej współpracy, chociażby tak istotnego problemu jak segregacja odpadów.

Justyna Pichowicz , Naczelnik Wydziału Promocji, Współpracy Zagranicznej i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu zobowiązała się do urzeczywistnienia pomysłu warsztatów.

Relacje z wcześniejszych spotkań oraz prezentacje na nich przedstawiane znaleźć można na stronie www.powiat.walbrzych.pl w zakładce Strategia Rozwoju Powiatu .

www.powiat.walbrzych.pl
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Powiat 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  02-07-2012 09:07 | ~benkmen | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
To już chyba powinien być jakiś jubileusz, bo co roku odbywają się konferencje na ten temat..wiecznie żywy.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Olga Tokarczuk zdobyła prestiżową nagrodę Olga Tokarczuk zdobyła prestiżową nagrodę 

REGION Środa, 14:45
23 maja 2018

Powieść "Bieguni", autorstwa Olgi Tokarczuk, znanej w Wałbrzychu, byłej mieszkanki naszego miasta i...
Ekshumacja Grobu Nieznanego Żołnierza Ekshumacja Grobu Nieznanego Żołnierza 

REGION, Świebodzice Środa, 14:46
23 maja 2018

We wtorek, 22 maja, Pracownia Badań Historycznych i Archeologicznych POMOST, przeprowadziła ekshumację...
Czy przy szpitalach będzie można parkować za darmo?   (3)

Wałbrzych Środa, 13:48
23 maja 2018

Wałbrzyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli dzisiaj na Piaskowej Górze zbiórkę...
Ukradł ze sklepu markową odzież dziecięcą i perfumy Ukradł ze sklepu markową odzież dziecięcą i perfumy  (1)

Wałbrzych Środa, 10:25
23 maja 2018

Nawet 5 lat więzienia grozi 36–letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który ukradł ze sklepu markową...
Spotkanie w sprawie upamiętnienia miejsc po obozie KL Gross–Rosen filia Jugowice Spotkanie w sprawie upamiętnienia miejsc po obozie KL Gross–Rosen filia Jugowice 

REGION, Jugowice Środa, 09:29
23 maja 2018

Intensywne rozmowy, wnikliwa dyskusja i zakreślenie wstępnej strategii, towarzyszyły podczas roboczego...
Kolejna premiera w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym już jutro Kolejna premiera w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym już jutro 

Wałbrzych Środa, 11:35
23 maja 2018

Po raz pierwszy na Scenie Kameralnej, w czwartek 24 maja, o godz. 19.00.
Za kilka dni XVI Konferencja Kardiologiczna Za kilka dni XVI Konferencja Kardiologiczna  (1)

Wałbrzych Środa, 09:06
23 maja 2018

W Specjalistycznym Szpitalu im dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa,...
Stowarzyszenie Civitas Christiana upamiętniło Zofię Kossak  

REGION, Szczawno-Zdrój Wtorek, 19:56
22 maja 2018

Wczoraj w Sali Kameralnej Teatru Zdrojowego w Szczawnie–Zdroju odbyła się konferencja „SILVA RERUM...
Kolejne inwestycje w Jedlinie–Zdroju  (1)

REGION, Jedlina-Zdrój Wtorek, 19:54
22 maja 2018

Gmina Jedlina–Zdrój otrzymała wczoraj z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we...
Muzealny pociąg specjalny do Polanicy–Zdroju Muzealny pociąg specjalny do Polanicy–Zdroju 

REGION Wtorek, 20:06
22 maja 2018

Już w 26 maja 2018 roku wyruszy nasz Muzealny Pociąg Specjalny w kierunku POLANICY–ZDRÓJ.
Szakal wierzy w spokojną starość Szakal wierzy w spokojną starość 

Wałbrzych Wtorek, 12:31
22 maja 2018

Szakal to piesek starszy, około 13–letni, który niedawno trafił do schroniska.
Przed nami kolejna edycja Festiwalu Wizualnego Przed nami kolejna edycja Festiwalu Wizualnego 

Wałbrzych Wtorek, 12:22
22 maja 2018

VI Festiwal Wizualny w tym roku odbędzie się w dniach 25–27 maja. Wydarzenie to zostało objęte...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W czwartek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo