Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Poniedziałek, 19 lutego 2018 Godz.: 22:57:21 Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo Czytających: 4651 , Zalogowanych: 1 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Rozwój przedsiębiorczości i innowacji w regionie wałbrzyskim

Niedziela, 1 lipca 2012, 14:03, ostatnia aktualizacja: 2012-07-01 14:04
red
Miej świadomość
 
Najnowsze ogłoszenia
Kupię rury kątowniki profile
Wózek bebetto holland 3w1
Fotelik MaxiCosi Tobi 9-18 kg
Od zaraz gastronomia, 13 godz
Remonty od A do Z
Dachy pokrycia, obróbki, więźby
Tester oprogramowania
Programista PHP
Sprzedam kurtkę cherokee
Sprzedam dinozaura i autka
Sprzedam kurtki
Ogólnobudowlane glazura panele
Operator kop-ładowarki koparki
W tyg. po 15 lub w week. 23l.
Sukienka w rozm L 50zł
Meble RTV AGD za darmo przyjmę
Woalka toczek do włosów 50zł
Drewno opałowe rozpałkowe 80zł
Vw passat 2006 2.0 170km
Łazienki od A do Z

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry4
Biblioteka pod Atlantami6
Koncerty12
Inne28
 

25 czerwca 2012 roku w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park" odbyło się szóste spotkanie panelowe z cyklu " Rozwój powiatu wałbrzyskiego w nowej perspektywie finansowania UE", które wiąże się z rozpoczęciem prac nad Strategią Rozwoju Powiatu Wałbrzyskiego na lata 2014 –2020. Celem spotkania było omówienie barier i szans na rozwój przedsiębiorczości w powiecie wałbrzyskim, ze szczególnym naciskiem na działania innowacyjne. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, urzędu pracy, pracodawców i instytucji wspierających rynek pracy w regionie.

Spotkanie otworzyła Monika Wybraniec, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, zapraszając do wysłuchania wykładu przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Kierownika Działu Programowania i Ewaluacji Regionalnego Programu Operacyjnego, Łukasza Urbanka. Przedstawiciel UMWD w swoim wystąpieniu poruszył główne założenia Strategii Europa 2020, która będzie funkcjonować w przyszłym okresie programowania na lata 2014-2020. Tematem przewodnim wykładu było "Wsparcie dla dolnośląskich firm w nowej perspektywie finansowej 2014-2020", w którym omówiono zakres obszarów tematycznych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dot. m.in. rozwoju technologicznego i innowacji, wzmacniania badań naukowych, wspierania transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej we wszystkich sektorach, zapobieganie ryzyku i zarządzanie ryzykiem, ochrona środowiska i promowanie efektywnego gospodarowania zasobami oraz promowanie transportu zorganizowanego. Podczas spotkania głos zabrała W-ce Prezes Spółki WSSE Invest-Park w Wałbrzychu, Lidia Jarmułowicz , która przedstawiła możliwości funkcjonowania strefy ekonomicznej po 2014 roku, a także zaprezentowała film pokazujący rozmiar inwestycji w WSSE, omówiła zakres podjętych działań, dzięki którym udało się pozyskać nowych przedsiębiorców, przekazała również istotną informację dotyczącą możliwości funkcjonowania stref do 2026 r.

R E K L A M A

Zebrani mogli wysłuchać informacji odnoszącej się do zmian na rynku pracy, przedstawionej przez Zastępcę Przewodniczącego Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców, członka Powiatowej Rady Zatrudnienia w Wałbrzychu Tadeusza Choczaja W swojej prezentacji przedstawił zestawienia porównawcze na rynku pracy w naszym regionie w latach 2007- 2011, a także wnioski, iż w przyszłości należałoby położyć nacisk na działania innowacyjne i systemowe na rzecz długotrwale bezrobotnych, monitorowanie zmian gospodarczych i szybkiego reagowania na zmiany gospodarcze, podtrzymywanie siły nabywczej osób tracących pracę, utrzymywanie aktywności zawodowej, zwiększenie mobilności zawodowej oraz pracy na odległość, szkolenia w miejscu pracy oraz przekwalifikowanie zawodowe.

Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, Józef Gruszka zaprezentował dostępne formy wsparcia na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w powiecie wałbrzyskim i perspektywy na przyszłość, opowiedział również o działalności Dolnośląskiego Funduszu Powierniczego, który jest instytucją wspierającą rozwój przedsiębiorstw na terenie Dolnego Śląska poprzez udzielanie preferencyjnych pożyczek ze środków własnych, Budżetu Państwa oraz Unii Europejskiej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów rozpoczynających działalność gospodarczą.

Następnie Dyrektor ds. Badań i Rozwoju z Agencji Rozwoju Innowacji Agnieszka Sapa -Mońska , przedstawiła możliwość zwiększenia szansy na sukces projektów innowacyjnych w nowej perspektywie finansowania, omówiła 7 priorytetów tematycznych, które dotyczą m.in. projektów na rzecz poprawy warunków ramowych i dostępu do finansowania badań i innowacji, poprawy warunków kształcenia, upowszechnienia szybkiego internetu, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz modernizacji rynków pracy. Z kolei Maciej Zarański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zapoznał zgromadzonych słuchaczy z ideą funkcjonowania Klubu Innowatora, który w swym statucie zakłada innowacyjne projekty tworzone przez środowisko akademickie, rozwiązujące problemy jednostek samorządu terytorialnego. Są to rozwiązania oparte na wiedzy uniwersyteckiej, badaniach i trendach krajowych, europejskich i globalnych.

Część prelekcyjną zakończył wykład Artura Mazurkiewicza , Prezesa Zarządu heapmail Internet Solutions sp. z o.o. na temat "Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR)- perspektywa małego i średniego biznesu". Jest to koncepcja, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii , dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. Działania realizowane w jej ramach są nie tylko częścią PR firmy, ale powinny wynikać z wysokiej świadomości społecznej przedsiębiorcy i jego głębszej potrzeby włączenia się w rozwiązywanie społecznie istotnych problemów, takich jak bezrobocie, ubóstwo, nierówne szanse na rynku pracy czy utrudniony dostęp do edukacji na wsi, a także niewystarczający poziom ochrony środowiska. Przedsiębiorca prowadzi firmę w sposób uwzględniający zarówno aspekty ekonomiczne jak i interes społeczny czy ekologiczny, pomiędzy którymi powinna zachodzić równowaga. Prezes heapmail wspomniał również o korzyściach wynikających z wcielenia koncepcji CSR dla sektora małego i średniego biznesu, wskazał również organizacje pozarządowe jako naturalnego partnera biznesu w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

Na zakończenie spotkania ciekawą dyskusję zainicjował Maciej Zarański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który wraz z W-ce Prezes WSSE Lidią Jarmułowicz zaproponowali organizację spotkania o charakterze warsztatów, odnoszących się do problemów samorządów lokalnych i realnych możliwości rozwiązania ich w zakresie wzajemnej współpracy, chociażby tak istotnego problemu jak segregacja odpadów.

Justyna Pichowicz , Naczelnik Wydziału Promocji, Współpracy Zagranicznej i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu zobowiązała się do urzeczywistnienia pomysłu warsztatów.

Relacje z wcześniejszych spotkań oraz prezentacje na nich przedstawiane znaleźć można na stronie www.powiat.walbrzych.pl w zakładce Strategia Rozwoju Powiatu .

www.powiat.walbrzych.pl
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Powiat 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  02-07-2012 09:07 | ~benkmen | *.dialog.net.pl (78.8.*.*)
To już chyba powinien być jakiś jubileusz, bo co roku odbywają się konferencje na ten temat..wiecznie żywy.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Ponad 32 mln zł na rozwój obszarów wiejskich Ponad 32 mln zł na rozwój obszarów wiejskich 

REGION Poniedziałek, 19:47
19 lutego 2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekaże kolejną pulę funduszy unijnych w ramach Programu...
Znaleziono zwłoki noworodka Znaleziono zwłoki noworodka  (8)

Wałbrzych Poniedziałek, 16:12
19 lutego 2018

Dziś w okolicach godziny 12.00 w krzakach przy ul. Niepodległości 75 w Wałbrzychu znaleziono zwłoki...
60–latek podejrzany o zgwałcenie 9–letniej dziewczynki 60–latek podejrzany o zgwałcenie 9–letniej dziewczynki  (5)

Wałbrzych Poniedziałek, 15:58
19 lutego 2018

Ogólnopolskie media donoszą o przestępstwie, jakiego miał się dopuścić 60–letni mieszkaniec...
Wyeliminowani kolejni nietrzeźwi kierujący bez uprawnień Wyeliminowani kolejni nietrzeźwi kierujący bez uprawnień 

Wałbrzych/powiat wałbrzyski Poniedziałek, 15:41
19 lutego 2018

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wyeliminowali z...
Radny Piotr Sosiński pyta Marszałka o stypendia w dziedzinie kultury Radny Piotr Sosiński pyta Marszałka o stypendia w dziedzinie kultury 

REGION Poniedziałek, 15:34
19 lutego 2018

– Jako radny Województwa Dolnośląskiego w dniu 19 lutego zwróciłem się do Zarządu Województwa o...
Bury czeka na adopcję Bury czeka na adopcję  (1)

Wałbrzych Poniedziałek, 15:24
19 lutego 2018

Większość jego życia to tułaczka, aż wreszcie wylądował w schronisku.
Można pozyskać dofinansowanie Można pozyskać dofinansowanie 

Wałbrzych Poniedziałek, 12:17
19 lutego 2018

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na spotkanie informacyjne...
Dawny kościół ewangelicki popada w ruinę [FOTO] Dawny kościół ewangelicki popada w ruinę   (3)

Wałbrzych Poniedziałek, 11:31
19 lutego 2018

Napisał do nas czytelnik, którego interesuje los dawnego kościoła ewangelickiego w wałbrzyskiej...
“Twarze Polaków – portret społeczeństwa” w Caffe Sztygarówka  

Wałbrzych Niedziela, 15:45
18 lutego 2018

W Kawiarni Sztygarówka na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu realizowany był...
Filip Łobodziński poczyta Dylana Filip Łobodziński poczyta Dylana 

Wałbrzych Niedziela, 10:54
18 lutego 2018

Biblioteka pod Atlantami zaprasza na spotkanie "Filip Łobodziński czyta Dylana", połączone z premierą...
Dom Mohaupta – jest już druga część filmu Dom Mohaupta – jest już druga część filmu 

REGION, Walim Niedziela, 10:57
18 lutego 2018

Zapraszamy do oglądania drugiej części filmu związanego z zagadkowym domem doktora Mohaupta.
15–lecie zespołu Lolitas Masturbate   (3)

Wałbrzych Sobota, 21:45
17 lutego 2018

Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się koncert z okazji...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo