Czytających: 5380

Walim/Głuszyca: Wyniki Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym

Piątek, 4 września 2009, 16:20
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:08
Przemysław Niemiec zwyciężył, rozegrane w gminach Walim i Głuszyca, Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Pokonał on 98–kilometrową trasę w czasie 3 godzin 3 minut i 48 sekund.

Na drugim miejscu uplasował się Radosław Romanik. Stracił on do zwycięzcy 1 minutę i 43 sekundy. O 6 sekund później od Romanika, do mety dojechał Marek Rutkiewicz. W kategorii Elite na finiszu zameldowało się tylko 14 z 37 zgłoszonych zawodników. Przeciętna prędkość zwycięzcy to 32 km/h.

8 Aleksander Dorożała 3.27:13 +23:25

W kategorii ELITE kobiet najszybciej do mety dojechała Sylwia Kapusta. Pokonała ona dystans 60 kilometrów w 2 godziny 15 minut i 32 sekundy. Ponad dwie minuty później na finiszu zameldowała się Anna Harkowska, a na najniższym stopniu podium, ze stratą 2 minut i 42 sekund do liderki, stanęła Anna Grzebinoga. Do mety dojechało 9 z 12 startujących kobiet.

8 Monika Krawczyk 2.33:47 +18:15

Reprezentujący Górnika Wałbrzych Kamil Martynów w kategorii juniorów zajął 98 pozycję ze stratą do lidera 31 minut i 51 sekund. W juniorach młodszych natomiast Bartosz Zając i Damian Lasota uplasowali się kolejno na 11 i 12 miejscu. Ten pierwszy stracił do zwycięzcy 3 minuty i 26 sekund, a drugi blisko 3 minuty. Na 15 miejscu znalazł się jeszcze Jakub Pytka, a 19 finiszował Przemysław Grobelny.

W kategorii juniorek reprezentująca Górnika Wałbrzych / Zespół Szkół Stare Bogaczowice Martyna Kazimierczak zajęła 12 pozycję, z czasem przejazdu 25-kilometrowej trasy 2 godzin 2 minut i 38 sekund. W juniorkach młodszych Justyna Kwiecińska dojechała do mety na 28 miejscu, a Marlena Przewięda uplasowała się na 32 pozycji.