Czytających: 3649

Opole: Zapaśniczki Zagłębia z medalami

Sobota, 5 września 2009, 14:03
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:14
Dwa złote medale przywiozły z XII Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych zapaśniczki Zagłębia Wałbrzych. Małgorzata Świerk wygrała w wadze do 55 kilogramów, a Katarzyna Kropielnicka w wadze o 12 kilogramów wyższej.

W Opolu zjawiło się ponad 1800 zawodników i zawodniczek. Rywalizowano w 8 dyscyplinach. W zapasach ekipa Zagłębia Wałbrzych wystawiła 4-osobową załogę. W wadze do 55 kilogramów najlepiej zaprezentowała się Małgorzata Świerk, która dzięki zwycięstwu znalazła się w kadrze Polski na wrześniowe mistrzostwa świata.

Drugą złotą medalistką, tym razem w wadze do 67 kilogramów została Katarzyna Kropielnicka. Dobre występy tych dwóch zawodniczek pozwoliły podopiecznym Zbigniewa Grabowskiego zająć czwarte miejsce w klasyfikacji zespołowej.

W kategorii województw Dolny Śląsk znalazł się na 4 miejscu, zdobywając łącznie 10 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych medali. Najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący województwo lubelskie. Zdobyli oni 16 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych krążków.