Czytających: 4172

Wałbrzych, Piaskowa Góra: Siatkarsko w Wałbrzychu

Poniedziałek, 7 września 2009, 11:54
Aktualizacja: 12:28
Podczas minionego weekendu w naszym mieście rozegrano Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w Siatkówce Plażowej. Wśród kobiet zwyciężyła para Joanna Koprowska – Paulina Gryguć, a wśród panów najlepsi okazali się Jarosław Lech i Tomasz Józefowicz.

Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w Siatkówce Plażowej były finałową, czwartą imprezą z cyklu Grand Prix Wałbrzycha. W kategorii kobiet do zawodów zgłosiło się 7 par. Joanna Koprowska i Paulina Gryguć pokonały w finale Agnieszkę Czarzastą i Aleksandrę Małodorbą. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Malwina Groń oraz Mariola Zamerska.

W rywalizacji mężczyzn udział wzięło 14 najlepszych dwuosobowych zespołów. Zwycięzcy Jarosław Lech i Tomasz Józefowicz nie dali szans Piotrowi Wierzbickiemu i Jarosławomi Pizuńskiemu. Brązowy medal zdobyli Patryk oraz Krzysztof Baranowie.

W całym cyklu Grand Prix Wałbrzycha najwięcej, bo aż 132 punkty zdobyły Malwina Groń i Mariola Zamerska. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się Łukasz Ostapiuk i Sebastian Zieliński, którym udało się uzbierać podczas czterech imprez 144 punkty.

W klasyfikacji indywidualnej całego cyklu najwięcej, bo 112 punktów zdobyła Paulina Gryguć. Wśród mężczyzn 86 oczek uzbierał Bartosz Kisielewicz.