Czytających: 5883

REGION: Piłkarska klasa A: Nysa pogromcą faworytów

Poniedziałek, 17 września 2012, 17:17
Aktualizacja: 17:18
Pierwsze punkty w tym sezonie straciła drużyna Skalnika Czarny Bór, która przegrała w Kłaczynie z miejscową Nysą 0–1.

Nysa po zwycięstwie w ubiegłym tygodniu z Gwarkiem Wałbrzych, tym razem pokonała liderującego Skalnika Czarny Bór. Jedynego gola w tym meczu zdobył Łysoń. Skalnik nie wykorzystał w tym spotkaniu jedenastki. Strzał Jarzębowskiego obronił Krynicki. W najciekawszym meczu tej kolejki, Górnik Gorce po golu Kornela Dusia pokonał Włókniarza Głuszyca. Tym zwycięstwem piłkarze Górnika udowodnili, że chcą włączyć się do walki o awans. Ciekawie było również w Jedlinie Zdroju, gdzie miejscowy Zdrój przegrywał do przerwy z Gwarkiem Wałbrzych 0-3. Gole dla Gwarka zdobyli: Sysiak, Miecznikowski, Abid. W drugich 45 minutach Jedlina zdołała zdobyć dwa gole za sprawą uderzeń Kulpy i Włlochowicza, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło czasu.