Czytających: 4380

Wałbrzych, Szczawienko: LO: Pechowy remis Juventuru – podsumowanie VII kolejki

Niedziela, 27 września 2009, 20:09
Aktualizacja: Wtorek, 29 września 2009, 10:06
Prowadzili 2:0, ale korzystnego rezultatu nie potrafili dowieźć do końca meczu. Gracze Juventuru zremisowali na boisku Czarnych z trzecią drużyną okręgówki Włókniarzem Kudowa Zdrój 2:2.

To spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy. Już w 1 minucie Dydrych dograł dokładną piłkę do Marcinkowskiego, a ten strzałem z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki. W 26 minucie po strzale Tomasza Mrozowskiego golkiper gości skapitulował po raz drugi. Juventur próbował zdobyć kolejną bramkę, ale przed przerwą to Włókniarz strzelił gola kontaktowego. Rzut karny po faulu Sebastiana Szkudlarka penie wykorzystał Paweł Matecki.

W drugiej części gry ponownie optyczną przewagę miał Juventur, ale niestety wałbrzyszanie nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji pod bramką Włókniarza. Nieszczęście nadeszło w 70 minucie. Rzut wolny z 40 metrów wykonywał Grzegorz Futoma. Niby niegroźna sytuacja, a jednak. Strzał z tak dalekiej odległości zaskoczył Kamila Jasińskiego i było 2:2. Chwilę później gra się zaostrzyła, a czerwony kartonik ujrzał Paweł Matecki. Pomimo kilku sytuacji podbramkowych po obu stronach boiska wynik nie uległ zmianie.

Juventur Wałbrzych - Włókniarz Kudowa Zdrój 2:2 (2:1)
Włókniarz: Żuliński - Potyrała, Futoma, Rychlewski, Grabowski, Klimczak, Dobosz, Matecki, Dziatczak (48 Kurman), Pytlowany, Wandzel,