Jaczków: Klasa B: Zagłębie rozbiło Jokera Jaczków

Wtorek, 29 września 2009, 9:52
Aktualizacja: 10:06
Autor: Max Kolonko
W czwartej rundzie spotkań klasy B wałbrzyskie Zagłębie wybrało się na mecz do Jaczkowa z tamtejszym Jokerem. Z dotychczasowych rozstrzygnięć wynikało, że Joker ma mocny atak i słabą linię defensywną. Dodatkowo atutem gospodarzy miała być w tym meczu niewielka płyta boiska, na której wałbrzyszanom zawsze trudno było pokazać pełnię swoich możliwości. Pomimo to zielono–czarni wygrali 7:0.

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania sił, jednak dość szybko, bo już w 8 minucie meczu Zagłębie wyszło na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w zamieszaniu na polu karnym do piłki dopadł Michał Gryguć i nie dał szans bramkarzowi Jokera. W dalszej części pierwszej połowy wyraźnie dominowało Zagłębie, jednak marnowało kolejne dogodne sytuacje. W 34 minucie zielono-czarni zdobyli nawet gola, ale arbiter słusznie dopatrzył się spalonego u Michała Grygucia i bramki nie uznał. Swoją szansę mieli również dwukrotnie gospodarze.

Druga połowa rozpoczęła się…od gola dla Zagłębia. Po kilkudziesięciu sekundach od gwizdka sędziego prowadzenie przyjezdnych podwyższył najlepszy jak dotąd strzelec w drużynie z Wałbrzycha Przemysław Dobiega. Zawodnik ten był autorem również i kolejnej bramki, którą Zagłębie strzeliło opadającym powoli z sił gospodarzom w 74 minucie. Dodatkowym ciosem dla Jokera była czerwona kartka dla Damiana Lipienia. Osłabieni gospodarze nie byli już w stanie powstrzymać rozpędzonego Zagłębia i w przeciągu ostatnich 10 minut zainkasowali dalsze cztery gole. Ich strzelcami byli kolejno: Przemysław Suchara w 82 minucie, Marek Wiśniewski w 85 minucie, Artur Smolec pięknym strzałem w okienko w 87 minucie oraz ponownie już w doliczonym czasie gry Marek Wiśniewski, który wykorzystał dokładne podanie ze skrzydła i strzałem głowa ustalił wynik spotkania na 7:0.

Był to kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Zagłębia, którzy bardzo dobrze zrealizowali założenia trenera. Z kolei gospodarze swoją grą zapewne bardzo rozczarowali swoich sympatyków. Wynik spotkania w zupełności odzwierciedla przebieg gry i wysokie zwycięstwo jest w pełni zasłużone. W najbliższą niedzielę czeka nas natomiast spotkanie na szczycie klasy B: Zagłębie – Juventur II.

Joker Jaczków - Zagłębie Wałbrzych 0:7 (0:1)
Zagłębie: Wojciechowski - Borcoń, Radoń, M. Dobiega, M.Wosiński – Cyrta (69 Wiśniewski), Kupniewski (64 Nyklasz), Szymaniak (46 Sawulczyk), Gryguć (46 Smolec) – P. Dobiega, Suchara
Joker: B.Zalas, K.Wywiał, M.Runo, Ł.Twardowski, M.Ladenberger (R.Sobina), M.Rutkowski, M.Doliński, Ł.Wywiał (A.Rodziewicz), Ł.Rodziewicz (M.Nieć), D.Zieliński (D.Jasiurkowski), D.Lipień