Czytających: 4880

Wałbrzych, Podgórze: PP: Gwarek ogrywa Victorię Świebodzice. Sukces zielono–czarnych!

Środa, 30 września 2009, 18:14
Aktualizacja: Czwartek, 1 października 2009, 8:46
Po 46 minutach gracze Gwarka Wałbrzych przegrywali w 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgowego z Victorią Świebodzice 0:2. Pomimo to wygrali 5:3 i odnieśli historyczne pierwsze zwycięstwo na tym etapie rozgrywek pucharowych.

Victoria przyjechała do Wałbrzycha w odmłodzonym składzie, natomiast w ekipie z Jagiellońskiej zabrakło Damiana Sysiaka, bramkostrzelnego Helmi Abida oraz golkipera Grzegorza Hamerskiego.

W pierwszych 45 minutach Gwarkowie grali bardzo słabo. Obrońcy popełniali proste błędy, a napastnicy pudłowali w stuprocentowych sytuacjach. Goście grający tego dnia w eksperymentalnym składzie radzili sobie natomiast bardzo dobrze. Stworzyli kilka niegroźnych sytuacji pod bramką Łukasza Pyłka, a jedyną stuprocentową wykorzystali w 25 minucie meczu. Do siatki zielono-czarnych trafił Borgoń.

Po pierwszej akcji w drugiej części meczu wydawało się, że to goście wywiozą cenny awans z Wałbrzycha. Gola już w 46 minucie dla świebodziczan zdobył Mosór. Na szczęście po utracie tej bramki zielono-czarni wzięli się do roboty. Dwie minuty później było 1:2. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał wprowadzony po przerwie Marcin Świeży. Nie minęło kolejnych kilka kolejnych minut, a Łukasz Piątek strzałem z ostrego kąta zaskoczył golkipera Victorii. Ten sam zawodnik nie pomylił się przy strzale w 54 minucie i to Gwarek wyszedł na prowadzenie. Przez następne kilkanaście minut wałbrzyszanie grali, jak z nut. Bramki w tej części meczu dla gospodarzy mogli zdobyć m.in. Sikorski, Michnicki, Waszak oraz Piątek. W końcu w 70 minucie po ładnym zgraniu głową przez Jarosława Waszaka do siatki gości piłkę władował po raz drugi w tym spotkaniu Marcin Świeży i było 4:2 dla graczy trenowanych przez Grzegorza Janika.

Po zdobyciu czwartego gola gwarkowie poczuli się zbyt pewnie, co w 81 minucie wykorzystali goście. W sytuacji sam na sam z Łukaszewiczem znalazł się Rochatka i zdobył kontaktowego gola dla biało-niebieskich. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem miejscowych Adam Mucha strzelił gola na 5:3 dla zielono-czarnych. Gwarek gra dalej. Przeciwnikiem ekipy z Jagiellońskiej będzie Bielawianka Bielawa, która pokonała Pogoń Pieszyce 5:0.

Gwarek Wałbrzych - Victoria Świebodzice 5:3 (0:1)