Czytających: 4046

Wałbrzych, Szczawienko: PP: MKS wyelimowany! Juve też gra dalej!

Czwartek, 1 października 2009, 8:24
Aktualizacja: 15:31
Po dramatycznym i trzymającym do ostatnich chwil w napięciu spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgowego Juventur Wałbrzych pokonał po rzutach karnych MKS Szczawno Zdrój 3:1. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

MKS Szczawno Zdrój to kolejna ekipa, która przystąpiła do meczu pucharowego bez kilku podstawowych graczy. W bramce gości stanął zawodnik z pola Mariusz Antas i tą właśnie zmianę wykorzystali w 35 minucie meczu gospodarze. Do bramki MKS-u trafił Cupiał.

W drugiej części gry do roboty wzięli się zawodnicy z uzdrowiska. W 57 minucie meczu wyrównali po bramce strzelonej przez Ogrodnika. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i o tym kto awansuje do kolejnej rundy zadecydowały rzuty karne. Lepiej konkurs jedenastek wykonali gospodarze, a bohaterem został golkiper Juventuru Kamil Jasiński.

Juventur Wałbrzych - MKS Szczawno-Zdrój 1:1 (1:0) k.3:1
1:0 Cupiał (35)
1:1 Ogrodnik (57)
Juventur: Jasiński - Zapała, Gromniak, Pilarczyk (60 Mrozowski), Błaszyk, Cupiał, Hudzik (60 Szkudlarek), Chałupka, Dydrych, Marcinkowski
MKS: Antas - Żydek, Kumor (46 Borkowski), Nadzieja (46 Drąg), Kiczuła (46 Kubowicz), Ogrodnik, Niemczyk (46 Wojciechowski), Smoczyk, Horyk, Kula, Borek