Czytających: 5491

Kraj: AZS PWSZ po pierwszym sparingu

Sobota, 3 sierpnia 2013, 15:04
Aktualizacja: 15:05
Pierwszy mecz rozegrały piłkarski AZS PWSZ Wałbrzych podczas przygotowań do nowego sezonu w II lidze.

W Dzierżoniowie rywalem AZS PWSZ był beniaminek I ligi ULKS Bogdańczowice. Wygrały nasze przeciwniczki 3:2 pokazując dobry futbol i udowadniając, że awans do wyższej klasy rozgrywkowej był jak najbardziej zasłużony. Nam na pocieszenie pozostaje fakt, że graliśmy bez 5 podstawowych zawodniczek przebywających na wakacjach lub będących kontuzjowanych (Poręba, Iwańczuk, Wójcik, Wielowska, A.Rubin). Ponadto testowane były 2 nowe zawodniczki, których występy wypadły bardzo okazale.

Mecz rozegrano w trzech tercjach 3 x 30 minut, gdyż było bardzo gorąco i dziewczęta musiały często uzupełniać płyny. Pierwsza tercja to zdecydowana przewaga Bogdańczowic i gol zdobyty bezpośrednio z rzutu wolnego z 18 metrów. Druga tercja to już o wiele bardziej wyrównana gra i wyrównanie meczu na 1:1 po pięknym golu Nikoli Pełechaty oraz niewykorzystany rzut karny przez Bogdańczowice. Trzecia tercja to wzajemna wymiana ciosów. Na 2:1 podwyższa wynik dla rywalek zawodniczka uderzeniem z 20 metrów w górny narożnik naszej bramki. Na 3:1 strzelają bramkę rywalki, wykorzystując nieporozumienie naszej obrony, a na 3:2 zmniejsza rezultat Aleksandra Choińska w zamieszaniu podbramkowym.