Czytających: 5437

Bielawa: LO: Jak stracić 9 punktów w ciągu tygodnia? Dramat Górnika Gorce

Środa, 14 października 2009, 10:13
Aktualizacja: 10:21
To był katastrofalny w skutkach tydzień dla graczy Górnika Gorce. Były już lider, który do tej pory nie stracił, ani jednego punktu, w ciągu kilku dni stracił ich łącznie 9. Te ostatnie w meczu na szczycie z Bielawianką Bielawa. Górnicy ulegli gospodarzom 0:2.

W poprzednim tygodniu z ligi okręgowej wycofała się Polonia/Sparta II Świdnica, a rozegrane z jej udziałem spotkania zostały anulowane. Na tej decyzji stracili gracze z Gorc, którym odebrano 3 punkty. Niedawnemu liderowi V ligi podczas posiedzenia Okręgowego Związku Piłki Nożnej odebrano kolejne 3 oczka za mecz z Białym Orłem Mieroszów. Chociaż Górnicy wygrali to spotkanie 2:1, to nie wpisali w protokół meczowy jednego ze swoich zawodników. Innej decyzji być nie mogło. Jakby tego było mało gorczanie w IX kolejce spotkań przegrali z głównym konkurentem w walce o awans do IV ligi Bielawianką Bielawa 0:2.

W tym meczu sędzia pokazał łącznie kilkanaście żółtych kartek i dwie czerwone dla piłkarzy Górnika. Goście utrzymywali bezbramkowy remis do 45 minuty, kiedy to Tomasz Piątkowski zagrał dokładną piłkę do Tomasza Boczkowskiego, a ten bez najmniejszych problemów umieścił ją w siatce obok interweniującego bramkarza z Gorc. Druga połowa to dramat Górnika. Od 57 minuty gorczanie grali w 9. Pomimo to starali się odrobić straty. Niestety w 89 minucie sędzia podyktował jedenastkę dla Bielawianki, którą wykorzystał Tomasz Owczarek. W taki oto sposób w ciągu 7 dni lider stracił 9 punktów i do Bielawianki Bielawa traci teraz 5 oczek.

Bielawianka Bielawa - Górnik Gorce 2:0 (1:0)
1:0 Boczkowski (45)
2:0 Owczarek (89)
Bielawianka: Wierzbicki, Ulatowski, Rapacz, Morasz, Hałaczkiewicz, Rorat, Boczkowski, Bielak (65'Mroczek), Peroński, Owczarek, Piątkowski (46'Góral)