Wałbrzych: III liga koszykówki: Górnik Wałbrzych – Sudety II Jelenia Góra 90–53

Poniedziałek, 7 października 2013, 9:50
Aktualizacja: Wtorek, 8 października 2013, 10:25
Koszykarze Górnika udanie zainaugurowali sezon w III lidze i pokonali bez większego trudu rezerwy Sudetów Jelenia Góra.

Wałbrzyszanie mają za cel awans do II ligi i pierwszy krok ku realizacji tego celu wykonali.

Spotkanie zgromadziło w hali Aqua Zdroju sporą liczbę kibiców. Wiele osób czekało zwłaszcza na powrót do wałbrzyskich barw Rafała Glapińskiego, ale doświadczony rozgrywający doznał kontuzji i w meczu nie wystąpił.

Sam mecz miał dość jednostronny przebieg. Pierwsza kwarta wygrana przez Górników 9 punktami ustawiła spotkanie. Nasi grali dość skutecznie i dobrze w defensywie, a zwłaszcza obrona okazała się kluczem do zwycięstwa. Drugie 10 minut to niemal kopia pierwszej kwarty. Górnik z minuty na minutę powiększał przewagę i po dwóch kwartach prowadził 37-19. W trzeciej kwarcie podopieczni Arkadiusza Chlebdy radzili sobie nieco słabiej i te chwile rozprężenia wykorzystali przyjezdni, którzy zdołali zmniejszyć różnicę punktową z 18 do 13 oczek. Ostatnie 10 minut to jednak koncertowa gra Górnika. Do kosza wpadało niemal wszystko i dzięki temu Górnik zdominował rywalizację na parkiecie, ostatecznie wygrywając różnicą 37 punktów.

Górnik Wałbrzych – Sudety II Jelenia Góra 90-53 (20-11, 17-8, 17-20, 36-14)

Górnik: Myślak 19, Józefowicz 15, Iwański 14, Borzemski 12, Stochmiałek 10, Maryniak 7, Karwik 6, Narnicki 5, Olszewski 2, Fedoruk.