Czytających: 3665

Wałbrzych, Biały Kamień: III liga: Mamy lidera! Górnik wygrywa z Polonią 2:1

Sobota, 24 października 2009, 16:56
Aktualizacja: Niedziela, 25 października 2009, 10:27
Po bramkach Grzegorza Michalaka i Dominika Janika, Górnik Wałbrzych wygrał z liderem III ligi Polonią Trzebnica 2:1. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w 91 minucie spotkania Szymon Jaskułowski. Tym samym to wałbrzyszanie objęli prowadzenie w tabeli.

W pierwszej części gry oba zespoły grały zachowawczo. W ciągu 45 minut zobaczyliśmy tylko dwa celne strzały na bramkę gości. W 15 minucie po dokładnie wykonanym rzucie rożnym przez Marcin Morawskiego futbolówkę do siatki próbował skierować Dominik Janik, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. W 32 minucie po pięknym strzale zza pola karnego Grzegorza Michalaka podopieczni Roberta Bubnowicza objęli w końcu prowadzenie. Piłka otarła się jeszcze o jednego z obrońców Polonii i wpadła do bramki obok interweniującego Marka Siemiątkowskiego.

Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęli piłkarze z Trzebnicy. W 51 minucie bliski szczęścia był Przemysław Stasiak, ale jego strzał wybił z linii bramkowej Paweł Tobiasz. To co nie udało się gościom zrobili gospodarze po jednym z kontrataków. W 65 minucie Marek Wojtarowicz zagrał futbolówkę do Marcina Morawskiego. Ten dojrzał wychodzącego na czystą pozycję Dominika Janika, który bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam z Siemiątkowskim.

Pomimo straty drugiego gola goście wciąż próbowali atakować. Po jednej z akcji w 88 minucie piłka wpadła w końcu do siatki biało-niebieskich, ale sędzia gola nie uznał, ku zdziwieniu piłkarzy Polonii. W 91 minucie podczas zamieszania w polu karnym Górnika futbolówka najpierw trafiła w poprzeczkę, a chwilę później do bramki wbił ją Szymon Jaskułowski, tym samym zmniejszając straty na 1:2.

Górnicy po tym zwycięstwie zostali samotnym liderem rozgrywek i mają 3 punkty przewagi nad Polonią Trzebnica oraz Motobi Kąty Wrocławskie.

Górnik Wałbrzych - Polonia Trzebnica 2:1 (1:0)
1:0 Michalak (32)
2:0 Janik (65)
2:1 Jaskułowski (91)
Górnik: Jaroszewski, Przerywacz, Majka, Smoczyk, Wepa, Michalak D., Morawski, Wojtarowicz, Konarski (46 Tobiasz), Michalak G. (86 Rytko), Janik (90 Starczukowski)