Czytających: 5177

Lubin: Falstart juniorów Górnika

Wtorek, 18 marca 2014, 14:20
Młodzi piłkarze wałbrzyskiego Górnika nieudanie rozpoczęli rundę wiosenną rozgrywek w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Wałbrzyszanie przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0–3.

Juniorzy Górnika po rundzie jesiennej zajmowali 2. miejsce w tabeli i nie kryli ambicji związanych z wygraniem rywalizacji w Dolnośląskiej Lidze Juniorów, tym bardziej, że do liderującego Academy Wrocław tracili zaledwie 2 punkty.

Pierwsza połowa w wykonaniu naszych piłkarzy wyglądała obiecująco. Wałbrzyszanie stworzyli sobie kilka dobrych okazji, ale żadnej z nich nie potrafili zamienić na gola. Tymczasem miejscowi w 42. minucie za sprawą Maliszewskiego wyszli na prowadzenie. Tzw. gol do szatni nieco podciął skrzydła wałbrzyskiej ekipie i na początku drugiej odsłony Zagłębie zadało dwa kolejne ciosy. Tym razem na listę strzelców wpisali się Pawłowski i Schesny. Mimo że Górnicy walczyli bardzo ambitnie do końca meczu, tego niekorzystnego wyniku już nie udało się odwrócić.

Po tej porażce Górnik spadł na 3. miejsce w tabeli. Wyprzedziła nas ekipa Zagłębia Lubin. Lider z Wrocławia odnotował remis i nasi tracą do piłkarzy Academy obecnie 3 punkty.

Zagłębie Lubin – Górnik Wałbrzych 3-0 (1-0)

Górnik: Mateusz Gawlik – Borek, Misiak, Kwiatkowski, Surmaj – Tytman, Grędziński, Marcin Gawlik (78’ Szymański), Arski (46’ Badeński) – Sobiesierski (85’ Kowalczyk), Migalski.