Czytających: 4688

Rybnik: Siatkarska Victoria wciąż na dnie

Poniedziałek, 2 listopada 2009, 12:03
Aktualizacja: 12:28
Siatkarzom Sudetów Kamienna Góra, w której występuje większość byłej ekipy Juventuru Wałbrzych, idzie w II lidze bardzo dobrze. O zwycięstwach mogą niestety pomarzyć zawodnicy wałbrzyskiej Victorii. W szóstym meczu tego sezonu podopieczni Janusza Ignaczaka przegrali na wyjeździe ze słabiutkim Volleyem Rybnik 0:3.

To był przeciwnik do ogrania. Volley Rybnik przegrał 5 meczów z rzędu. Victoria także w 5 spotkaniach zdobyła tylko 1 punkt. Niestety wałbrzyszanie po raz kolejny pokazali, że będą mieli problem z utrzymaniem się w II lidze siatkówki.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 16:16. Wtedy to rybniczanie odskoczyli na kilka punków i ostatecznie wygrali tę partię 25:21. Na początku drugiej odsłony ponownie kilka oczek więcej od graczy z Wałbrzych mieli gospodarze. Drużynie trenowanej przez Janusza Ignaczaka udało się zbliżyć do Volleya, ale do wygranej w tym secie zabrakło 3 punktów. W trzeciej, jak się okazało ostatniej partii, jedynie dzięki skutecznym zagrywkom Tymoteusza Gajka, wałbrzyszanie nie ponieśli druzgocącej porażki. Przegrali jednak i tę odsłonę 20:25, a przy tym cały mecz 0:3.

Po VII kolejkach Victoria Wałbrzych zamyka tabelę II grupy II ligi i do przedostatniego zespołu traci już 3 oczka. Na szczęście wałbrzyszanie mają jeden mecz do rozegrania więcej, a w następnej kolejce grają u siebie z SMS-em II Spała. Czyżby pierwsze 3 punkty?

Volley Rybnik - Victoria Wałbrzych 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)
Volley: Lip, Warda, Jaruga, Inglot, Dejewski, Borowski Majenta (L) oraz Wolny, Kabziński, Drużga, Smiatek i Dudek
Victoria: Tomiałowicz, Gajek, Król, Zieliński, Olszewski, Skibicki Ostapiuk (L) oraz Kopciński i Pacioch