Czytających: 5175

Wałbrzych: Górnicy pokonali AKS

Niedziela, 13 lipca 2014, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Czwarty sparing i wreszcie zwycięstwo. Podopieczni Andrzeja Polaka pokonali IV–ligowy AKS Strzegom 4–1.

Trener Polak po raz kolejny sprawdzał przydatność do drużyny Cichockiego, Filipe, Szepety i Mańkowskiego oraz Orłowskiego. Ci zawodnicy są najbliżej podpisania kontraktów z wałbrzyskim klubem.

Początkowe minuty dzisiejszego sparingu przebiegały pod dyktando wałbrzyszan, którzy zepchnęli rywala ze Strzegomia do dość głębokiej defensywy. W 22. minucie gola dla Górnika zdobył Rytko, a chwilę później z rzutu karnego prowadzenie Górników podwyższył Folc. AKS odpowiedział skuteczną akcją i zdobył gola kontaktowego. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych goli, do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy to niezłe okazje obu zespołów, ale brak skuteczności spowodował, że wynik się nie zmieniał. Później wałbrzyszanie podkręcili tempo, czego efektem były trafienia Orłowskiego i Krzymińskiego. W końcowych minutach nasi zmarnowali jeszcze co najmniej trzy dobre okazje do podwyższenia rezultatu i mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Górnik Wałbrzych – AKS Strzegom 4-1 (2-1)

Górnik: Jaroszewski – Wepa, D. Michalak, Cichocki, Sawicki - Filipe, Rytko, Szepeta, Śmiałowski - Folc, Mańkowski oraz Łaski, G. Michalak, Orłowski, Krzymiński, Moszyk.