Czytających: 5094

Jelenia Góra: Koszykarski Górnik ponownie przegrywa

Środa, 11 listopada 2009, 21:26
Aktualizacja: 22:43
Nie udał się kolejny wyjazd koszykarzom Górnika Wałbrzych. Biało–niebiescy przegrali tym razem z Sudetami Jelenia Góra 74:82 i wciąż zamykają tabelę I ligi.

Mogliśmy spodziewać się porażki, jednak chyba każdy kibic Górnika Wałbrzych miał nadzieje, że dzisiaj biało-niebiescy przełamią swoją niemoc. Gra wałbrzyszan w pierwszej kwarcie wyglądała dobrze. Podopieczni Grzegorza Chodkiewicza prowadzili nawet 13:8. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak tylko 1-punktowym prowadzeniem gości. W drugiej odsłonie górnicy wciąż radzili sobie na parkiecie i po 20 minutach na tablicy widniał wynik 41:40 dla ekipy z Wałbrzycha.

Dzięki dobrej grze Sudetów w trzeciej partii, zespół Ireneusza Taraszkiewicza odskoczyła wałbrzyszanom na 4 punkty. W ostatniej kwarcie jeleniogórzanie wygrywali jednak już 13 oczkami, po celnym rzucie zza linii 6 metrów i 25 centymetrów Tomasza Wojdyły. Biało-niebiescy próbowali odrobić straty, ale na to nie starczyło już czasu i sił.

Po szóstej z rzędu porażce górnicy zamykają tabelę I ligi. Niestety nic nie zapowiada, aby w najbliższej przyszłości coś się zmieniło.

Sudety Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych 82:74 (20:21, 20:20, 21:15, 21:18)
Sudety: Nowak 18, Wojdyła 17, Prostak 16, Weatherspoon 12, Niesobski 7, Urbaniak 5, Samiec 3, Kułyk 2, Minciel 2
Górnik: Jakóbczyk 20, Sterenga 17, Buczyniak 15, Pieloch 5, Grzywa 5, Stochmiałek 4, Matczak 4, Bierwagen 4, Ratajczak 0