Zalogowanych: 7

Wałbrzych, OSiR: Wałbrzyska inauguracja Górnika Nowe Miasto udana!

Niedziela, 15 listopada 2009, 20:13
Aktualizacja: 22:11
Koszykarski Górnik Nowe Miasto Wałbrzych zwyciężył w historycznym, pierwszym spotkaniu przed własną publicznością Tytana Jawor 81:71.

Wałbrzyszanie zaskoczyli chyba wszystkich kibiców. Po 5 minutach meczu prowadzili 13:0(!), a chwilę później było nawet 15:1. W tym momencie gra się wyrównała i obie ekipy grały kosz za kosz. Na początku drugiej kwarty podopieczni Ewy Smaglińskiej powiększyli przewagę do 18 oczek (31:13), po ładnych akcjach Łabiaka i Borzemskiego. W 17 minucie Tytan odrobił kilka punktów za sprawą Daniela Iwańskiego, ale wciąż wysoko przegrywał 21:36, a na koniec drugiej kwarty 28:40.

W trzeciej odsłonie ponownie na 18 oczek odskoczyli nasi zawodnicy. Wszystko dzięki dobrej grze w tej partii Krzysztofa Sujki i Mariusza Karwika. W ostatnich 10 minutach nastąpiło rozprężenie w szykach obronnych Górnika Nowe Miasto, co wykorzystali przeciwnicy. Na 60 sekund prze końcem wałbrzyszanie prowadzili jedynie 76:70. Wtedy to ciężar gry wziął na siebie Maciej Łabiak. Zdobyte przez niego 4 punkty dały pewne, historyczne, pierwsze zwycięstwo gospodarzom.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Tytan Jawor 81:71 (23:8, 17:20, 19:13, 21:30)
Górnik NM: Kołodziej 22, Łabiak 18, Karwik 17, Myślak 9, Sujka 8, Borzemski 3, Kaliński 2, Gruszczyński 2