Zalogowanych: 6

Wałbrzych: I liga piłki nożnej kobiet: AZS na topie

Środa, 15 października 2014, 14:37
Aktualizacja: 14:37
Kolejna ekipa przekonała się o sile piłkarek AZS–u PWSZ Wałbrzych. Tym razem podopieczne Marcina Gryki pokonały 4–1 Widok Lublin.

Mecz zaczął się bardzo niepomyślnie dla naszych zawodniczek, bowiem goście już 14. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Barczak. Stracony gol nie zdeprymował jednak wałbrzyszanek, które usilnie dążyły do zmiany wyniku. Udało się to bardzo szybko, bowiem w 20. minucie Kamila Okoń ładnym i precyzyjnym strzałem wyrównała stan meczu. Na tym akademiczki nie poprzestały i nadal atakowały bramkę Widoku Lublin. Efektem tych ataków był gol zdobyty w 30. minucie przez Klaudię Miłek, a co warto zauważyć drugą asystę zaliczyła Bosacka. Ta zawodniczka również wpisała się na listę strzelców, a stało się to w 44. minucie.

W drugiej odsłonie kibice nie zobaczyli już tak ciekawego i obfitującego w gole meczu. Wałbrzyszanki spokojnie kontrolowały grę, a zespół przyjezdnych nie miał koncepcji, jak sforsować naszą defensywę, a na dodatek pewnie w bramce spisywała się Antończyk. W drugiej połowie jedynego gola dla AZS-u zdobyła nasza bramkarka, która pewnie wykorzystała jedenastkę po faulu na Okoń.

AZS PWSZ Wałbrzych – Widok Lublin 4:1 (3:1)

AZS PWSZ: Antończyk – Botor (84’ Wójcik), Konopka, Borkowska (46’ Pryk) Iwańczuk - Bosacka, Pluta, Pełechata, Brzeska (65’ Wandolska)- Okoń, Miłek (65’ Rak).