Świdnik: I liga siatkówki: Victoria znów zwycięska

Niedziela, 19 października 2014, 11:51
Aktualizacja: 11:51
Siatkarze Victorii bardzo pewnie pokonali w Świdniku miejscową Avię 3–0.

Nasi byli faworytem tego meczu i nie zawiedli. Wałbrzyszanie przyjechali do Świdnika z jasnym celem wywalczenia kompletu punktów i ten cel zrealizowali.

W pierwszym secie o grze Victorii można mówić tylko dobrze, bowiem Avia nie miała zupełnie nic do powiedzenia w starciu z chłopcami Janczaka, o czym zresztą świadczy wynik i wygrany set do 12.

W drugiej partii gra wyglądała bardzo podobnie. Nasi bardzo szybko odskoczyli na bezpieczną odległość i z każdą minutą powiększali przewagę. Avia znów była całkowicie bezradna i nie miała argumentów i atutów, by odpowiedzieć skuteczną grą. Efektem set wygrany do 13.

Trzeci set był nieco bardziej wyrównany, ale tylko z pozoru. Victoria prowadziła 7 punktami (16-9) i wtedy popełniliśmy kilka błędów, co kosztowało nas utratę kilku punktów, ale ostatecznie Victoria wygrała partię do 20 i cały mecz 3-0.

Avia Świdnik – Victoria PWSZ Wałbrzych 0-3 (12-25, 13-25, 20-25)