Czytających: 5189

Wałbrzych: I liga siatkówki: Przegrali seta, ale wygrali mecz

Niedziela, 26 października 2014, 8:43
Aktualizacja: 9:19
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych nie zawiedli swoich kibiców i pokonali na własnym parkiecie Caro Rzeczyca 3–1.

Pierwszy set to od początku bardzo wyrównana gra. Zespół Caro, który był przez wielu skazywany na pożarcie, grał bardzo ambitnie i prowadził 8-6. Później z minuty na minutę przewaga gości rosła, a kiedy zrobiło się 22-17, stało się jasne, że tego seta Victorii uratować się nie da. Caro wygrało do 19.

Trener Krzysztof Janczak musiał użyć dość ostrych słów w przerwie między setami, bowiem od drugiej partii widzieliśmy już inny zespół Victorii. Na pierwszą przerwę techniczną w drugim secie Victoria schodziła prowadząc 8-4. W kolejnych akcjach nasi utrzymywali 4-6 punktów przewagi nad rywalem i ekipa z Rzeczycy nie miała sposobu na doścignięcie wałbrzyszan i w efekcie spokojna wygrana do 16.

Trzecia partia to znów niezły początek chłopców Janczaka i prowadzenie 8-5. Wprawdzie były w tym secie momenty, kiedy rywal łapał kontakt z naszą drużyną, ale szybko wszystko wracało do normy i na skutek skutecznej gry w obronie Victoria wygrała do 17.

W czwartym secie Caro się postawiło i od początku toczyło wyrównaną partię. Nasi prowadzili zazwyczaj 1 punktem, ale po drugiej przerwie technicznej, na którą schodziliśmy przy prowadzeniu 16-15, gra Victorii zaczęła się zazębiać i w efekcie kilka punktów z rzędu dla wałbrzyszan, set wygrany do 19, a mecz 3-1.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Caro Rzeczyca 3-1 (19-25, 25-16, 25-17, 25-19)