Zalogowanych: 5

Wałbrzych: II liga koszykówki: Wygrana z Obrą

Niedziela, 26 października 2014, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Koszykarze Górnika, zgodnie z oczekiwaniami, nie mieli większych problemów z odniesieniem kolejnej wygranej i pewnie pokonali 77–63 Obrę Kościan.

Pierwsza kwarta była jeszcze dość wyrównana. Zespół Obry starał się grać szybko i nawet nieźle radził sobie w ofensywie, ale miał spore problemy z zatrzymywaniem ataków Górników. W naszej ekipie ciężar zdobywania punktów w tym meczu wzięli na siebie Niesobski i Niedźwiedzki, a na tablicy królował Iwański.

W drugiej kwarcie wałbrzyszanie zdecydowanie wzmocnili defensywę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Biało-niebiescy zwiększali przewagę z minuty na minutę i po 20 minutach prowadzili 43-29. W ekipie gości należy wyróżnić Ratajczaka, Wizerkaniuka oraz Smoczyka. Słabe zawody rozgrywał za to były gracz Górnika – Sławomir Nowak, który zdobył zaledwie 1 punkt przez ponad 30 minut przebywania na parkiecie i zanotował wstydliwą skuteczność - 0 celnych rzutów na 8 oddanych.

W trzeciej kwarcie coś w grze Górnika się zacięło i to skrzętnie wykorzystali przyjezdni, którzy nieco zniwelowali dystans i po 30 minutach ta przewaga wałbrzyszan nie była już tak wyraźna i nasi prowadzili 56-48. W ostatnich 10 minutach jednak wszystko wróciło do normy. Punktowali Niesobski, Glapiński, a debiut w lidze zanotował 17-letni Kołaczyński.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych - BC Obra Kościan 77-63 (22:17, 21:12, 13:19, 21:15)

Górnik: Niesobski 19 (6 zb), Niedźwiedzki 14 (9 zb, 4 bloki), Glapiński 13 (10 asyst), Iwański 9 (14 zb), Rzeszowski 8, Józefowicz 7, Myślak 4, Borzemski 2, Suchodolski 1, Ratajczak 0, Kołaczyński 0.