Czytających: 5583

Mielec: II liga piłkarska: Z Mielca wracamy bez punktów

Piątek, 31 października 2014, 19:04
Aktualizacja: 19:05
Piłkarze Górnika prowadzili do przerwy w Mielcu z miejscowa Stalą 1–0. Niestety, w drugiej części dali sobie strzelić trzy gole i ostatecznie przegrali mecz 1–3.

Nasi zaczęli mecz bardzo spokojnie, ale to Stal pierwsza groźnie zaatakowała, na szczęście dobrze interweniował Janiczak. W 15. Minucie wałbrzyszanie mieli znakomitą okazję do zdobycia gola. Po składnej akcji Orłowski trafił w poprzeczkę. W 20. minucie znów w bramce Górnika dobrze spisał się Janiczak, który obronił uderzenie z 14 metrów. W 24. minucie Stal miała wyśmienitą szansę na otworzenie wyniku, jednak znów na wysokości zadania stanął Janiczak, który instynktownie obronił uderzenie głową z 4 metrów. W tym okresie meczu przewagę osiągnęła Stal, która częściej była przy piłce i szybciej konstruowała akcje. W 32. minucie nasi wykonywali rzut wolny i bliski zdobycia gola był Wepa, jednak minimalnie chybił. Już minutę później sfaulowany w polu karnym Stali został Grzegorz Michalak i sędzia podyktował jedenastkę, która bardzo pewnym strzałem na gola zamienił Folc. W 38. minucie groźny strzał z dystansu Janiczak zdołał sparować do boku. W 42. minucie Orłowski domagał się odgwizdania drugiej jedenastki za zagranie ręką w polu karnym zawodnika Stali, ale sędzia podjął inną decyzję i karnego nie podyktował. W 45. minucie Górnika od utraty gola uratowała poprzeczka i na tym emocje w pierwszej odsłonie się zakończyły.

Początkowe minuty drugiej połowy to optyczna przewaga Stali, ale nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy dla Górnika. Jednak już w 50. minucie chwilę nieuwagi naszych obrońców wykorzystał Jankowski i z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania. Po stracie gola nasi śmielej zaatakowali. Po rzucie rożnym spudłował Tyktor. W 57. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Fatalny błąd popełnili nasi zawodnicy i Duda z metra wpakował piłkę do bramki wałbrzyszan. W 68. minucie z dystansu mocno huknął Grzegorz Michalak, ale z wyczuciem ten strzał wybronił Wojciech Daniel. W 69. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Orłowski, lecz jego strzał zablokowali obrońcy Mielca. Nasi w tym okresie osiągnęli dość wyraźną przewagę, a zawodnicy Stali wyraźnie cofnęli się do obrony i czekali na kontry. Stal groźnie skontrowała w 80. minucie, ale uderzenie pomocnika z Mielca było niecelne. W 88. minucie miejscowi zadali decydujący cios. Janiczak fatalnie wybił futbolówkę na 25 metr, do piłki doszedł Radulj i strzałem tuż przy słupku zdobył gola. W doliczonym czasie gry bliski zmiany wyniku był jeszcze Orłowski, ale nieznacznie się pomylił.

Stal Mielec – Górnik Wałbrzych 3-1 (0-1)

Górnik: Janiczak – Wepa, Tyktor, Filipe, Cichocki - Sawicki, Bronisławski (67’ Mańkowski), G. Michalak, Oświęcimka (75’ Śmiałowski), Folc (61’ Moszyk) - Orłowski.