Czytających: 5375

Kamienna Góra: II liga: Sudety pokazały klasę

Niedziela, 22 listopada 2009, 15:16
Aktualizacja: 18:50
Nie udał się wyjazd do Kamiennej Góry siatkarzom Victorii Wałbrzych. Podopieczni Janusza Ignaczaka przegrali z Sudetami 0:3 i wciąż zamykają tabelę II Ligi.

Zawodnicy Victorii w pierwszym secie zagrali poprawnie. Do stanu 18:15 kontrolowali nawet przebieg tego, co działo się na parkiecie. Przez kilka niewymuszonych błędów w końcówce tej partii, musieli jednak uznać wyższość przeciwników.

W drugim secie Sudety, w których występuję większość byłych siatkarzy Juventuru, wzięły się do roboty. Najpierw gospodarze prowadzili 6:4, kilka minut później 15:9, aż w końcu wygrali tę partię 25:18.

W ostatniej, jak się później okazało, odsłonie, trener kamiennogórzan Jacek Kurzawiński dał pograć wszystkim swoim rezerwowym zawodnikom. Przy stanie 18:11 za Jerzyka i Zająca weszli Jakobschy oraz Leński, a przy wyniku 23:17 na parkiecie pojawili się Kurzawiński oraz Botwina. W tak eksperymentalnym składzie Sudety zdołały wygrać z Victorią trzeciego seta 25:21, a cały pojedynek 3:0 i utrzymały pierwsze miejsce w tabeli. Victoria wciąż na samym dnie.

Sudety Kamienna Góra - Victoria Wałbrzych 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)
Sudety: Zając, Ciesielski, Kurpiel, Pizuński, Jerzy, Kwapisiewicz Wierzbicki (L) oraz Gądek, Jakobschy, Leński, Kurzawiński i Botwina
Victoria: Tomiałowicz, Jurczyński, Olszewski, Gajek, Król, Zieliński, Ostapiuk (L) oraz Zdrzałak, Skibicki i Kopciński