Wałbrzych: I liga siatkówki: Planowa wygrana z Avią

Niedziela, 18 stycznia 2015, 8:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 10:34
Autor: opr.red.
Siatkarze wałbrzyskiej Victorii zgodnie z oczekiwaniami wygrali 3–0 z Avią Świdnik.

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando wałbrzyszan. Victoria prowadziła 6-3, a później już 13-6. Zespół gości wyraźnie ustępował podopiecznym trenera Janczaka, których należy jednak pochwalić za to, że nie zlekceważyli rywala. Kolejne akcje to wzrastająca przewaga wałbrzyszan i ostatecznie wygrana partia do 17.

Drugi set zaczął się od skutecznej zagrywki Kamińskiego i Victoria prowadziła 7-1. Później nasi jednak popełnili kilka prostych błędów, co bardzo szybko wykorzystali siatkarze Avii i doprowadzili do wyrównania po 12. Na szczęście nasi szybko się odbudowali i odskoczyli na 3 punkty (20-17), a seta wygrali do 19.

W trzeciej partii na pierwszą przerwę techniczną Victoria schodziła przy prowadzeniu 8-4. Gospodarze nadal zdobywali punkty, a goście nie mieli argumentów sportowych, żeby przeciwstawić się sile Victorii. Końcówka seta to popisowa gra wałbrzyszan i bezradność gości. Partia padła łupem miejscowych do 14, a cały mecz zakończył się szybko wynikiem 3-0

Victoria PWSZ Wałbrzych – Avia Świdnik 3-0 (25-17, 25-19, 25-14)