Czytających: 4799

Czarny Bór: Niespodziewana porażka juniorów Górnika

Poniedziałek, 19 stycznia 2015, 14:56
Aktualizacja: Środa, 21 stycznia 2015, 13:29
W IV kolejce Czarnoborskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy doszło do niespodzianki. Niepokonany dotychczas zespół juniorów wałbrzyskiego Górnika musiał uznać wyższość Świerkowej Czarny Bór.

Wyniki:

Joker Jaczków – AKS Barbara Kuźnice 6-7 (Joker: Kamil Pielech – 2, Patryk Pielech – 2, Jasiurkowski, Koźlak – AKS: Łatka – 3, Kryska, Lipiński, Gołek, samobójcza)

Bardzo interesujący mecz. Początek należał do Jokera, który dość szybko objął prowadzenie 2-0. Później jednak nie popisał się w dwóch sytuacjach bramkarz Jokera i AKS wyrównał, a później dzięki skutecznej grze Radosława Łatki wyszedł na prowadzenie. W końcówce żółtą kartką ukarany w barwach AKS-u został Lipiński, ale kuźniczanie dowieźli wygraną do końcowego gwizdka.

Skalnik Czarny Bór – Unia Bogaczowice 10-0 (walkower)

Piłkarze Unii nie zebrali na ten mecz składu i Skalnik wygrał walkowerem. Trener Unii Tomasz Sobota zapowiedział jednak, że to jednorazowy incydent i w kolejnych meczach jego drużyna już na pewno stawi się w hali w Czarnym Borze.

Górnik Wałbrzych (juniorzy) – Świerkowa Czarny Bór 4-6 (Górnik: Roszak, Gawlik, Migalski, Bronisławski – Świerkowa: Marszałek – 5, Zygmunt Bejnarowicz)

Juniorzy Górnika zlekceważyli swojego przeciwnika i zanim się zmobilizowali, to w 9. minucie przegrywali już 0-4. W zespole Świerkowej klasą dla siebie był Patryk Marszałek, na co dzień piłkarz Czarnych Wałbrzych, który demolował defensywę Górnika. Juniorzy zdołali jeszcze w pierwszej połowie zniwelować nieco straty (było 2-4), ale po przerwie znów po golu Marszałka przewaga Świerkowej urosła. Górnicy grali bardzo ambitnie i zdobyli dwa kolejne gole. Później na parkiecie trwała zażarta walka, a sędzia usunął z boiska na 2 minuty Migalskiego i Ryszarda Bejnarowicza. W końcówce po raz kolejny klasą błysnął Marszałek, który przypieczętował wygraną Świerkowej.