Czytających: 4411

Czarny Bór: Świerkowa z szansami na tytuł

Poniedziałek, 23 lutego 2015, 14:35
Aktualizacja: 14:37
Ostatnie mecze w Czarnoborskiej Lidze Halowej o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór przyniosły wiele ciekawych wyników.

Wyniki:

Joker Jaczków – Skalnik Czarny Bór 11-5 (Joker: Koźlak – 4, Pyda – 3, Kamil Pielech, Jasiurkowski, Sikorski, samobójcza – Skalnik: Pokrzywa – 4, Filip)

Do przerwy Skalnik, który grał bez zawodnika rezerwowego, dość nieoczekiwanie prowadził z Jokerem 4-1. W drugiej odsłonie z czarnoborzan uszło powietrze, a Joker z minuty na minutę powiększał przewagę, a dzięki dobrej skuteczności do walki o koronę króla strzelców włączył się Koźlak.

AKS Barbara Kuźnice – Górnik Wałbrzych (juniorzy) 5-11 (AKS: Lipiński – 3, Łatka, Krupa – Górnik: Popowicz – 4, Woźniak – 3, Rojek – 2, Grędziński, Gawlik)

Od początku meczu prowadził Górnik. AKS starał się i walczył dzielnie, ale zmotywowani juniorzy z Wałbrzycha już do przerwy prowadzili 5-1. W drugiej połowie nadal stroną dyktującą warunki gry była wałbrzyska młodzież i w efekcie wysoka wygrana Górnika. Świetny debiut zaliczył Popowicz, który zdobył aż 4 gole.

Świerkowa Czarny Bór – Górnik Wałbrzych 7-4 (Świerkowa: Marszałek – 3, Foryś – 2, Zygmunt Bejnarowicz, samobójcza – Górnik: Roszak – 2, Popowicz – 2)

Zespół Świerkowej ma patent na Górnika, bowiem po raz drugi czarnoborzanie wygrali mecz. Świerkowa zagrała nieco osłabiona z tylko jednym rezerwowym, ale dzięki ambicji dała radę ekipie z Wałbrzycha. Do przerwy wprawdzie prowadzili Górnicy 3-2, ale w drugiej połowie Świekrowa pokazała swoją wyższość. Górnik nie potrafił wykorzystać rzutu karnego, ani gry w przewadze 2 minut i to się zemściło. Tym samym wszystko wskazuje na to, że to Świerkowa zostanie mistrzem ligi, bowiem na razie traci do Górnika 3 punkty, ale ma mecz zaległy i jeśli wygra w ostatniej kolejce oba spotkania, będzie mistrzem.

Skalnik Czarny Bór – Unia Bogaczowice 10-0 (walkower)

Po raz drugi w tym sezonie zespół z Bogaczowic nie zebrał składu i musiał oddać walkowera. W przyszłym tygodniu Unici mają do rozegrania dwa mecze i miejmy nadzieję, że pojawią się w hali w Czarnym Borze.

AKS Barbara Kuźnice – Joker Jaczków 8-10( AKS: Lipiński – 6, Krupa, Łatka – Joker: Koźlak – 6, Sikorski, 2, Choma, Jasiurkowski)

AKS prowadził 3-0, ale później grał coraz gorzej i z minuty na minutę tracił siły. Wykorzystali to piłkarze Jokera, którzy do przerwy przegrywali 3-5, ale szybko w drugiej połowie wyrównali, a później odskoczyli na dwa gole i nie dali sobie wydrzeć wygranej. Koźlak dzięki sześciu zdobytym w tym meczu golom jest liderem w klasyfikacji strzelców. Do walki o koronę króla strzelców włączył się ubiegłoroczny król – Lipiński.