Zalogowanych: 7

Katowice: II liga koszykówki: Mickiewicz pokonany

Niedziela, 1 marca 2015, 10:00
Aktualizacja: 10:01
Koszykarze Górnika kontynuują zwycięską passę w drugiej fazie walki o awans do I ligi. Tym razem podopieczni trenera Chlebdy wygrali w Katowicach z miejscowym Mickiewiczem 67–63.

Górnik pojechał do Katowic znacznie osłabiony, bowiem zabrakło Niedźwiedzkiego i Iwańskiego, a więc dwóch filarów w walce pod tablicami.

Można powiedzieć, że o zwycięstwie wałbrzyszan zadecydowała pierwsza kwarta, którą nasi zdominowali i wygrali aż 21-4. Wałbrzyszanie mieli świetny początek i prowadzili 12-0. Zespół Mickiewicza pudłował nawet w znakomitych sytuacjach, ale trzeba też podkreślić dobrą grę defensywną naszej drużyny. W kolejnych minutach tej kwarty biało-niebiescy powiększali przewagę i po 10 minutach urosła ona do 17 oczek.

Początek drugiej kwarty to celne rzuty Niesobskiego i Józefowicza i na tablicy widniał wynik 26-4 dla Górnika. I od tego momentu zdecydowanie lepiej, zwłaszcza w ataku, zaczęli grać miejscowi, a w naszym zespole coś się zacięło i przewaga zaczęła topnieć. Kwartę zakończył celnym rzutem Migała i Mickiewicz przegrywał po 20 minutach 23-32.

Pierwsze minuty trzeciej ćwiartki to strzelecka niemoc Górników, co bardzo szybko wykorzystali gospodarze i doprowadzili do stanu 30-32. Wałbrzyszanie grali w tym okresie falami i po kilku udanych akcjach, następowały błędy i niecelne rzuty i dlatego wynik cały czas był wielką niewiadomą. Po 30 minutach nasi prowadzili 46-41.

Ostatnią kwartę celną trójką rozpoczął Jagieła i zrobiło się 44-46. Później trwała walka kosz za kosz. Miejscowi osiągnęli swój cel w 34. minucie i doprowadzili do wyrównania po 52, a za chwilę nawet prowadzili 54-52. Na szczęście nasz zespół zachował zimną krew i w decydujących momentach koszykarzom Górnika ręce nie drżały. Po akcjach Suchodolskiego i Niesobskiego wałbrzyszanie odskoczyli na 9 punktów (56-65). Wprawdzie miejscowi ratowali się jeszcze skutecznie egzekwowanymi rzutami wolnymi, ale Górnik dowiózł ciężko wywalczone zwycięstwo do końcowej syreny.

KKS Mickiewicz Romus Katowice - Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 63-67 (4-21, 19-11, 18-14, 22-21)

Górnik: Niesobski 14, Józefowicz 11 (6 zbiórek, 5 przechwytów), Stochmiałek 10 (5 zbiórek), Suchodolski 9, Rzeszowski 8 (10 zbiórek), Glapiński 5 (6 zbiórek, 5 asyst), Ratajczak 5, Adranowicz 4, Myślak 1, Borzemski 0