Wałbrzych: Ważna wygrana juniorów Górnika

Czwartek, 5 marca 2015, 15:17
Aktualizacja: 15:18
Koszykarscy juniorzy wałbrzyskiego Górnika odnotowali na swoim koncie bardzo ważny triumf.

Zespół Górnika, by marzyć o ćwierćfinałach MP U-18, musiał pokonać u siebie WKK Wrocław, a wiec ekipę, która dotychczas była niepokonana. Mecz miał bardzo wyrównany charakter. Do przerwy prowadzili wałbrzyszanie, ale zaledwie 25-24. Niezbyt wysoki wynik był spowodowany bardzo dobrą grą defensywną obu drużyn. W drugiej połowie nadal mecz był wyrównanym i zaciętym widowiskiem, a oba zespoły walczyły o każdy metr parkietu. Ostatecznie nasi wygrali 65-61 i dzięki temu awansowali do fazy ogólnopolskiej.

Górnik: Szmidt 22, Kołaczyński 20, Krzymiński 12, Durski 8, Sumiński 3, Jeziorowski 0, Kaczuga 0, Dargacz 0.