Czytających: 5345

Boguszów-Gorce: Halowe zmagania o Puchar burmistrza Boguszowa–Gorc

Czwartek, 12 marca 2015, 14:30
Aktualizacja: 14:31
W hali przy ul. Waryńskiego w Boguszowie–Gorcach odbył się I turniej piłki nożnej halowej o Puchar burmistrza Boguszowa–Gorc. Organizatorem turnieju był Klub Piłkarski Górnik Boguszów–Gorce.

7 marca rywalizowały drużyny w roczniku 2002 i młodsi. Udział w turnieju brały następujące drużyny: Górnik Boguszów-Gorce I, Górnik Boguszów-Gorce II, MKS Szczawno Zdrój, Baszta Wałbrzych, Polonia Stal Świdnica, Szczyt Boguszów-Gorce, Victoria Wałbrzych.

Najlepszy strzelec - Łukasz Pański - Victoria Wałbrzych
Najlepszy zawodnik - Jan Kaczor - Baszta Wałbrzych.

Najlepszym z Najlepszych w konkurencji z umiejętności piłkarskich, które polegały na podaniach o ławeczkę na czas, żonglerce i uderzeniu na pustą bramkę górą z połowy boiska, został Łukasz Pański (Victoria Wałbrzych) uzyskując 60 punktów, 2. miejsce zajął Szymon Garwol (Górnik Boguszów-Gorce) uzyskując 52 punkty, natomiast 3. miejsce zajął Damian Wasiak (Szczyt Boguszów-Gorce) uzyskując 51 punktów.

8 marca rywalizowały drużyny w roczniku 2004 i młodsi. Udział w turnieju brały drużyny: Górnik Boguszów-Gorce I, Górnik Boguszów-Gorce II, Victoria Wałbrzych, Olimpijczyk Wałbrzych, Włókniarz Głuszyca, MKS Szczawno Zdrój, Szczyt Boguszów-Gorce, Gwarek Wałbrzych.

8. Włókniarz Głuszyca

Najlepszy bramkarz - Maciej Chomko (Górnik Boguszów-Gorce II)
Najlepszy strzelec - Dominik Janik (Victoria Wałbrzych)
Najlepszy zawodnik - Karol Garwol (Górnik Boguszów-Gorce I).

Najlepszym z Najlepszych w konkurencji z umiejętności piłkarskich został Karol Garwol (Górnika Boguszów-Gorce I) uzyskując 76 punktów, 2. miejsce zajął Jakub Wojda (Górnik Boguszów-Gorce II) uzyskując 67 punktów, natomiast 3. miejsce zajął Marcin Walczyk (Gwarek Wałbrzych) uzyskując 57 punktów.

W turnieju łącznie brało udział 150 zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy, puchary, statuetki oraz poczęstunek. Na szczególne słowa uznania zasłużyło dwóch zawodników, którzy umiejętnościami wyróżniali się spośród swoich rówieśników. Zawodnikami tymi są: Łukasz Pański z Victorii Wałbrzych, który w roczniku 2002 został najlepszym strzelcem i najlepszym z najlepszych w konkurencji z umiejętności piłkarskich oraz Karol Garwol z Górnika Boguszów-Gorce, który w roczniku 2004 został najlepszym zawodnikiem turnieju i najlepszym z najlepszych w konkurencji uzyskując aż 76 punktów. Warte zauważenia jest to, że Karol Garwol będąc w roczniku 2004 w konkurencji z umiejętności piłkarskich zdobył 76 punktów, natomiast Łukasz Pański z rocznika 2002 wykonując te same ćwiczenia zdobył o 16 punktów mniej.

Nie tylko ten turniej, ale i ostatnie 2 lata, pokazały, że KP Górnik Boguszów-Gorce dobrze szkoli młodzież, która zaczyna osiągać coraz lepsze wyniki. W chwili obecnej w klubie trenują zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych tj. od seniora po żaka. Ponadto od wtorku 17 marca najmłodsi zawodnicy rozpoczną treningi także na orliku w dzielnicy Kuźnice w Boguszowie-Gorcach. Wszystko po to, aby każdy mieszkaniec Boguszowa-Gorc miał możliwość trenowania w klubie, który profesjonalnie podchodzi do szkolenia.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w treningach swoich pociech prosimy o kontakt z trenerem Danielem Garwol pod nr tel. 698498037.

Klub Piłkarski Górnik Boguszów-Gorce składa podziękowania Burmistrzowi Boguszowa-Gorc Waldemarowi Kujawie, który ufundował nagrody rzeczowe oraz Dyrektorowi Gimnazjum nr 1 Andrzejowi Musiałowi za udostępnienie hali sportowej oraz ufundowanie pucharu dla najlepszego strzelca.