Boguszów / Wrocław: Młode koszykarki Mniszka Buguszów przegrały swoje mecze

Środa, 2 grudnia 2009, 12:44
Aktualizacja: 13:20
Autor: ft / JK
W Wałbrzychu nadal brakuje dziewczęcej drużyny koszykówki. Takiego problemu nie ma w Boguszowie–Gorcach. W ostatniej kolejce młodziczki Mniszka Boguszów uległy Osie Zgorzelec 47:121, a juniorki tego zespołu przegrały z MKS–em Wrocław 43:95.

Nie do zatrzymania dla zawodniczek Mniszka okazały się szybkie penetracje podkoszowe koszykarek zgorzeleckiej Osy. Szczególnie skutecznie grały Justyna Fura i Agnieszka Myślak, które łącznie zdobyły 67 punktów. Dobrze rozegrany kontratak Osy poparty twardą obroną sprawił, iż podopieczne Piotra Petryka już po dwóch kwartach wygrywały 60 : 20 i praktycznie miały zapewnione zwycięstwo w meczu. W trzeciej i czwartej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i drużyna ze Zgorzelca wygrała 121:47.

UKS Mniszek Boguszów - MKS Osa Zgorzelec 47 : 121 ( 6:27, 14:33, 11:26, 16:35)
Mniszek : Szczęsna 12, Budziak 8, Michalska 7, Kuczyńska 6, Wandolska 4, Kosiorek 3, Poręba 3, Brzozan 2, Klim 2, Kuchta 0, Murdzek 0, Pawlos 0
Osa : Fura 34, Myślak 33, P. Lipniacka 18, Magnowska 10, Ślusarczyk 7, K. Lipniacka 6, Budych 7, Durak 2, Dorniak 2, Bukielska 2

W swoim trzecim meczu w lidze, debiutujące juniorki Mniszka Boguszów doznały najwyższej jak dotąd porażki. Od początku mecz układał się niepomyślnie dla boguszowianek. Już w pierwszej kwarcie po 4 przewinienia miały na koncie dwie liderki: Monika Dźwilewska i Monika Sołtysiak i trener Mateusz Mikosik był zmuszony posadzić je na ławce rezerwowych. W trzeciej kwarcie drużyna Mniszka grała już bez czterech podstawowych koszykarek, skutkiem czego zawodniczki z Boguszowa nie potrafiły podjąć równorzędnej walki i przegrały 43:95.

MKS MOS Wrocław - UKS Mniszek Boguszów 95 : 43 ( 24:13, 24:14, 23:10, 24:6)
MOS: Łata 31, Hołtyn 28,Wnętrzak 11 (2x3), Gacek 10 ( 1x3), Orman 8, Skrzypczyńska 6, Pacholska 1, Salomon 0, Szczebak 0, Time 0, Trejbsza 0
Mniszek : Sołysiak 14 ( 2x3), Dubarek 6, Granops 6, Wiktor 5, M. Dźwilewska 4, P. Dźwilewska 4, Dobrzyńska 2, M. Dźwilewska 2, Iwańczuk 0, Wasicka 0