Bytom: II liga koszykówki: Porażka na koniec sezonu

Sobota, 25 kwietnia 2015, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Koszykarze Górnika nie zagrają w barażach o awans do I ligi.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego wałbrzyszanie grali w Bytomiu z miejscową Polonią.

Pierwsza kwarta była bardzo dobra w wykonaniu wałbrzyszan, którzy wypracowali 8 punktów przewagi. Jak zazwyczaj motorem napędowym w Górniku był Niesobski, którego wspierali Niedźwiedzki, Glapiński i Józefowicz. W ekipie Polonii fantastyczne zawody rozgrywał Jurczyński, który w całym meczu zdobył 38 punktów i 12 razy trafił za trzy punkty. W drugiej kwarcie Polonia wzięła się do roboty i szybko dogoniła wynik i po 20 minutach nasi prowadzili zaledwie 47-45. W kolejnej kwarcie to miejscowi grali lepiej i zaczęli odskakiwać Górnikowi. W efekcie po 30 minutach Polonia prowadziła 70-64. Na szczęście w ostatniej ćwiartce wałbrzyszanie wzmocnili defensywę i udało się im wyrównać. W końcówce żadna z ekip nie przechyliła szali na swoją korzyść i o wygranej musiała decydować dogrywka. W niej już dominowali gracze z Bytomia, którzy chyba lepiej wytrzymali trudy meczu i wygrali spotkanie 95-88.

Polonia Bytom – Górnik Wałbrzych 95-88 po dogrywce

Górnik: Niesobski 31, Niedźwiedzki 16, Glapiński 11, Józefowicz 11, Ratajczak 8, Adranowicz 7, Iwański 4, Suchodolski 0, Durski 0.