Wałbrzych: I liga siatkówki: Krok od finału

Niedziela, 3 maja 2015, 8:48
Aktualizacja: 11:11
Autor: red.
Już dziś siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych mogą sobie zapewnić awans do ścisłego finału rozgrywek I ligi.

We wczorajszym meczu przeciwko Ślepskowi Suwałki nasi pokazali się z bardzo dobrej strony.

W pierwszym secie Victoria prowadziła od początku. Było 4-1, później 8-5, 11-6. Wtedy nastąpił zastój w grze podopiecznych trenera Janczaka, co wykorzystali goście i doprowadzili do remisu po 12. Na szczęście dzięki dobrej zagrywce Karpiewskiego, Victoria znów zbudowała 2 punkty przewagi (19-17) i już do końca kontrolowała wydarzenia na parkiecie i stąd wygrana do 20.

Drugi set był bardzo dobry w wykonaniu wałbrzyszan. Na pierwszą przerwę techniczną nasi schodzili przy prowadzeniu 8-3. Ślepsk starał się walczyć i gonić wynik, ale robił to z miernym skutkiem, a gracze z Wałbrzycha byli lepsi w każdym elemencie gry. Kiedy na tablicy widniał wynik 19-12 dla gospodarzy stało się jasne, że set padnie łupem Victorii. I tak też się stało. Miejscowi wygrali do 18.

W początkowych fragmentach trzeci set był w miarę wyrównany. Prowadziła Victoria, ale niewielką różnicą punktową. Było 8-6, a później 15-12. W decydującym momencie nasi znów zaczęli grać składniej i wygrali do 20, a cały mecz bez większego problemu 3-0.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Ślepsk Suwałki 3-0 (25-20, 25-18, 25-20)