Czytających: 5216

Zielona Góra / Wałbrzych: Porażka i zwycięstwo kadetów Górnika

Piątek, 4 grudnia 2009, 10:33
Aktualizacja: 10:38
Pierwszej porażki w tym sezonie doznali przed tygodniem kadeci Górnika Wałbrzych. Biało–niebiescy ulegli Zastalowi Zielona Góra 58:111. Kilka dni później podopieczni Arkadiusza Chlebdy poprawili sobie jednak humory ogrywając drugą ekipę Zastalu 98:78.

Od początku pierwszego meczu to broniący tytułu mistrza Polski zielonogórzanie dyktowali warunki gry na parkiecie. Po 20 minutach wałbrzyszanie przegrywali 25:50 i na przerwę schodzili w kiepskich nastrojach. Pomimo walki naszej ekipy w drugiej połowie to gracze Zastalu wciąż dominowali pod obiema tablicami. Ostatecznie biało-niebiescy przegrali, aż 58:111.

W drugim pojedynku z udziałem Zastalu II Zielona Góra podopieczni Arkadiusz Chlebdy zagrali dużo lepiej. Po 10 minutach prowadzili 22:13. Niestety później w szeregach biało-niebieskich nastąpiło rozprężenie i gościom przed ostatnią kwarta udało się dogonić naszych młodych koszykarzy. Na szczęście na ostatnie 10 minut wałbrzyszanie wyszli lepiej skoncentrowani i nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa, pokonując zielonogórzan 98:78.

Zastal I Zielona Góra - Górnik Wałbrzych 111:58 (28:13, 22:12, 24:19, 37:14)
Górnik: Murzacz 25, Pabisiak 12, Pawlikowski 9, Mrozowicki 8, Rostkowski 4

Górnik Wałbrzych - Zastal II Zielona Góra 98:78 (22:13, 22:26, 21:25, 33:14
Górnik: Murzacz 29, Pawlikowski 27, Rostkowski 19, Pabisiak 11, Łozowicki 6, Ciuruś 2