Czytających: 4098

Wałbrzych, OSiR: I liga: Bzura ogrywa Victorię. Siatkarze wciąż na dnie

Niedziela, 6 grudnia 2009, 11:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 16:08
Siatkarze wałbrzyskiej Victorii przegrali kolejny mecz tego sezonu. Tym razem podopieczni Janusza Ignaczaka ulegli we własnej hali Bzurze Ozorków 1:3 i wciąż zamykają tabelę II ligi.

Początek pierwszego seta to walka punkt za punkt. Po 5 minutach gospodarze prowadzili 6:5. W 12 minucie było 16:14 dla Victorii, a kilka chwil później wałbrzyszanie wygrywali 19:18. Kryzys nastąpił dopiero przy stanie 24:24. Wtedy to po dwóch prostych błędach w ataku, najpierw Króla, a w następnej akcji Zielińskiego, seta wygrali goście 26:24.

W drugiej partii wyrównana walka trwała tylko do stanu po 5. Wtedy to goście dobrymi zagrywkami i fenomenalną grą w bloku zdobywali punkt za punktem, ostatecznie po kilkunastu minutach wygrywając 25:15.

Kiedy wydawało się, że trzeci set będzie tylko formalnością, do głosu doszli podopieczni Janusza Ignaczaka. Victoria nie traciła punktów w ataku, a przy okazji grała bardzo dobrze w obronie. Z każdą minutą tej partii przewaga wałbrzyszan rosła i ostatecznie graczom spod Chełmca udało się wygrać 25:19.

Po wygranym trzecim secie Gajek i spółka zaczęli grać wręcz koncertowo. Najpierw prowadzili 4:0, a kilka minut później 13:7. Wtedy nastąpił kolejny kryzys w naszej ekipie. Goście doprowadzi do wyrównania, a po fatalnych błędach wałbrzyszan w ataku wygrali końcówkę tej partii 25:21, a cały mecz 3:1.

Victoria Wałbrzych - Bzura Ozorków 1:3 (24:26, 15:25, 25:19, 21:25)
Victoria: Tomiałowicz, Jurczyński, Olszewski, Gajek, Król, Zieliński, Zdrzałak, Skibicki, Kopciński, Ostapiuk (L)