Czytających: 3274

Kąty Wrocławskie: III liga: Cenne zwycięstwo Górnika Nowe Miasto

Niedziela, 6 grudnia 2009, 14:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 10:59
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych wygrał na wyjeździe z Polkątami Kąty Wrocławskie 71:69. Rewelacyjnie w tym spotkaniu zaprezentował się Maciej Łabiak, który rzucił łącznie 27 punktów.

W pierwszej kwarcie oba zespoły grały kosz za kosz, dzięki czemu po 10 minutach na tablicy widniał wynik 18:18. W drugiej odsłonie przewagę osiągnęli gospodarze. Polkąty z każdą kolejną minutą prowadziły coraz wyżej. Ostatecznie na przerwę wałbrzyszanie schodzili ze stratą 12 oczek, przegrywając 31:43.

Po zmianie stron coś ruszyło w zespole występującym na co dzień w żółto-czarnych strojach. Podopieczni Ewy Smaglińskiej po 7 minutach odrobił 12 punktów straty, a przed ostatnią kwartą wyszli nawet na 6-punktowe prowadzenie. Gracze z Kątów Wrocławskich postanowili się nie poddawać, a wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Na minutę przed końcową syreną było 67:67. Ostatecznie po bardzo dobrej grze w ostatnich sekundach meczu, to wałbrzyszanie wywieźli z trudnego terenu 2 punkty.

Polkąty Kąty Wrocławskie - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 69:71 (18:18, 25:13, 6:24, 20:16)
Górnik NM: Łabiak 27, Kołodziej 14, Sujka 13, Adranowicz 8, Myślak 7, Kaliński 2