Czytających: 5035

Wałbrzych: Juniorzy starsi przegrywają, młodsi wygrywają

Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 16:49
Aktualizacja: 16:55
W minionym tygodniu dwie juniorskie drużyny koszykarskiego Górnika Wałbrzych rozegrały swoje mecze. Juniorzy starsi ulegli Zastalowi Zielona Góra 74:95, natomiast ich młodsi koledzy wygrali z WSTK Wschowa–Sława 76:61.

Dla juniorów starszych porażka z Zastalem była drugą przegraną w tym sezonie. Już po pierwszej kwarcie podopieczni Mieczysława Młynarskiego przegrywali 16:33. W kolejnych odsłonach wałbrzyszanie grali co raz lepiej, ale wygrać 22:17 udało im się jedynie ostatnią kwartę, kiedy na parkiecie w zespole z Zielnej Góry pojawili się rezerwowi. Ostatecznie po 40 minutach gry wicelider przegrał z czwartą drużyną tabeli 74:95.

Górnik Wałbrzych - Zastal Zielona Góra 74:95 (16:33, 19:20, 17:25, 22:17)
Górnik: Ratajczak 24, Adranowicz 16, Drywa 12, Borkowski 8, Filipski 6, Nowicki 5, Belka 3

Tym razem lepiej od swoich starszych kolegów zagrali juniorzy biało-niebieskich. Podopieczni Pawła Domaradzkiego zwyciężyli na własnym parkiecie ostatnią drużynę tabeli WSTK Wschowa-Sława 76:61. Początek spotkania nie należał jednak do gospodarzy. WSTK prowadziło po pierwszych 10 minutach 17:14. Dopiero w drugiej odsłonie za grę wzięli się Drywa i spółka. Na długą przerwę górnicy schodzili z przewagą 4 oczek, a po bardzo dobrej grze w drugiej połowie wałbrzyszanie wygrali przewagą 15 punktów, 76:61.

Górnik Wałbrzych - WSTK Wschowa 76:61 (14:17, 18:11, 22:18, 22:15)
Górnik: Drywa 21, Rostkowski 10, Maryniak 10, Pisarski 10, Pawlikowski 7, Murzacz 6, Grabka 6, Lewandowski 3, Gadzina 3