Czytających: 5052

Wałbrzych, OSiR: II liga: Zasłużone zwycięstwo siatkarskiej Victorii

Środa, 9 grudnia 2009, 21:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 16:08
Po ponad godzinie gry siatkarska Victoria Wałbrzych pokonała Politechnikę Opolską i po raz drugi w tym sezonie zdobyła komplet punktów. Podopieczni Janusza Ignaczaka dzięki temu zwycięstwu przesunęli się na przedostatnie miejsce w tabeli.

Początek pierwszego seta należał do graczy z Opola. Politechnika po kilku udanych blokach wyszła na 3-punktowe prowadzenie. Po krótkiej przerwie wałbrzyszanie odrobili starty (przy stanie 11:11), a chwilę później wygrywali już 17:12. Akademikom udało się zdobyć kilka punktów z rzędu, ale w końcówce ponownie dobrze zaprezentowali się podopieczni Janusza Ignaczaka i pierwszego seta 25:19 zwyciężyła Victoria.

W drugiej odsłonie obie ekipy grały punkt za punkt. Wałbrzyszanie odskoczyli dopiero przy stanie 14:11. Wtedy to natomiast przebudzili się na zawodnicy z Opola, którzy szybko doprowadzili do remisu. Do końca seta wynik był otwarty, ale zwyciężyć i tym razem udało się Victorii.

Trzecia partia okazała się ostatnią, pomimo iż przez większość tego seta prowadzili goście. AZS nie wytrzymał presji. Przy stanie 24:24 wracający do bardzo dobrej dyspozycji Zdrzałka zdobył 25 punkt dla gospodarzy, a chwilę później Król dobił przeciwników i podopieczni Janusza Ignaczaka wygrali 3 mecz w tym sezonie.

Victoria Wałbrzych - Politechnika Opolska 3:0 (25:19, 25:23, 26:24)
Victoria: Gajek, Zdrzałka, Zieliński, Król, Jurczyński, Olszewski, Pacioch, Kopciński oraz Ostapiuk (L)