Czytających: 4409

Wałbrzych: Porażka z Mistrzem Polski

Poniedziałek, 13 lipca 2015, 11:35
Aktualizacja: 11:36
Piłkarski AZS–u PWSZ Wałbrzych rozegrały w Żaganiu mecz kontrolny z Mistrzem Polski – ekipą Medyka Konin. Wygrał zespół z Konina 5–1.

Nasza drużyna w tym meczu nie wystąpiła w optymalnym zestawieniu. Trenerzy umówili się, że mecz toczony będzie systemem 3x35 minut.

Początkowe minuty były dość wyrównana, a nasz zespół nie przestraszył się renomowanego przeciwnika. Z naszej strony szczególnie aktywna była Brzeska. W 35. minucie Medyk skutecznie zaatakował, wykorzystał złe ustawienie defensywy z Wałbrzycha i Antończyk była bezradna. W 55. minucie Medyk zdobył drugiego gola. Tym razem gol został zdobyty po uderzeniu z dystansu. Kilka minut później uderzenie Mesjasz z rzutu wolnego obiło słupek, ale skuteczną dobitką popisała się Smagur, nowy nabytek AZS-u z Darboru Bolesławice. W ostatniej minucie drugiej tercji niefrasobliwość naszej defensywy znów wykorzystały rywalki i podwyższyły na 3-1. W ostatniej tercji Medyk zaznaczył jeszcze bardziej okazale swoją wyższość i zdobył dwa kolejne gole.

W środę nasze piłkarki wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Cetniewa.

AZS: Antończyk - Iwańczuk, Mesjasz, Konopka, Bosacka - Borkowska, Wacławczyk, Lizoń, Rędzia - Brzeska, Pluta oraz Urbańska, Ludwiczak, Żurawska, Furmankiewicz, Smagur, Choińska.