Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4401

Wałbrzych: Podsumowanie ZELMER 3×3 QUEST

Wtorek, 4 sierpnia 2015, 15:07
W dniach 1–2 sierpnia na parkingu przed Centrum AQUA ZDRÓJ odbył się trzeci turniej z cyklu ZELMER 3×3 QUEST.

Zmagania w kategorii U18 wygrała drużyna Minionki z Wałbrzycha, która wygrała wszystkie mecze, a w finale pokonała zespół Chromik 20:10.

Finaliści konkursu wsadów, czyli Mateusz Kasiński, Mariusz Chochorowski i Rafał Komenda z pewnością doskonale go zapamiętają. Swoje umiejętności mieli okazję pokazać przed pełną halą Aqua Zdrój w przerwie meczu towarzyskiego Polska – Czechy. Najbardziej efektowne zagrania pokazywał Rafał Komenda z zespołu Shooters Kadra Polski 3×3. Po sparingu Reprezentacji Polski kadrowicze odwiedzili turniej ZELMER 3×3 QUEST, przyglądali się poszczególnym spotkaniom i dopingowali zawodników.

W finale turnieju open mężczyzn Wild Snakes wygrał 19:14 z Urban City i tym samym zwyciężył w turnieju ZELMER 3×3 QUEST w Wałbrzychu. Turniej pań wygrał zespół Damoda.pl. W finałowym spotkaniu zawodniczki pokonały TEAM POLAND 19:12.
W niedzielę rozegrano także konkurs rzutów z dystansu i pościgowy konkurs rzutów wolnych. W obu najlepszy okazał się Bartosz Majewski z drużyny Shooters Kadra Polski 3×3.

Bardzo wysoki był poziom głównej kategorii męskiej. Ostatecznie w finale znalazły się zespoły Wild Snakes i Urban City. Ta pierwsza drużyna wyeliminowała wcześniej ekipę CieniASY BASKETBALL, natomiast Urban City pokonał Chłopaków z MKS-u. Finał był świetnym widowiskiem, ale doświadczanie Wild Snakes okazało się kluczowe. Ta drużyna wygrała 19:14 i w nagrodę zgarnęła 1500 zł oraz oficjalne zegarki TBL marki Festina. Do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3 w Łodzi zakwalifikowała się także ekipa CieniASY BASKETBALL, która zajęła w Wałbrzychu trzecie miejsce.