Czytających: 4117

Wałbrzych: Ekstraliga kobiet: Wygrana w pięknym stylu

Sobota, 22 sierpnia 2015, 14:27
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2015, 11:20
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych podejmowały dziś GOKSiR Piaseczno. Nasz zespół zagrał bardzo dobry mecz i pewnie wygrał 6–1.

Początkowe minuty były dość spokojne w wykonaniu obu zespołów. W 6. minucie bliska wpisania się na listę strzelców była Miłek. Parę minut później świetnie w naszej bramce spisała się Antończyk. Nasza bramkarka znów pokazała swoje umiejętności w 16. minucie, kiedy wygrała w sytuacji sam na sam z zawodniczką gości. W 24. minucie wreszcie skutecznie zaatakował AZS. Miłek dograła do Sobkowicz, a ta wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Odpowiedź rywalek była jednak niemal natychmiastowa i już w 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sosnowska wyrównała. W 37. minucie powinniśmy prowadzić, lecz znakomitej szansy nie wykorzystała Sobkowicz. W ostatniej minucie pierwszej odsłony znów skutecznie zaatakowały nasze dziewczęta. Tym razem Sobkowicz dograła do Miłek i ta wpisała się na listę strzelców.

Od początku drugiej części na murawie pojawiła się Katarzyna Konat, która wzmocniła nasz zespół przed paroma dniami, a przyszła z Medyka Konin. Już w 50. minucie po dośrodkowaniu z kornera w wykonaniu Botor, do piłki doszła Mesjasz i strzałem głową podwyższyła na 3-1. W 60. minucie swoją okazję miała Brzeska, lecz została zablokowana. Kilka chwil później Gonzales dograła do Sobkowicz, a nasza snajperka nie zmarnowała takiej okazji i podwyższyła na 4-1. W 72. minucie w polu karnym gości faulowana była Rędzia i arbiter wskazał na jedenastkę, którą pewnie na gola zamieniła Botor. Goście dopiero w 80. minucie groźniej zaatakowali, ale znów na wysokości zadania stanęła Antończyk. W 89. minucie na strzał z dystansu zdecydowała się Sobkowicz. Piłkę odbiła bramkarka rywalek, a skutecznie akcję zakończyła Gonzales ustalając wynik na 6-1.

AZS PWSZ Wałbrzych – GOKSiR Piaseczno 6-1 (2-1)

AZS PWSZ: Antończyk, Bosacka, Konopka (46’ Konat), Botor (78’ Choińska), Iwańczuk (33’ Borkowska), Mesjasz (63’ Rak), Brzeska, Rędzia, Gonzalez, Miłek (54’ Żurawska), Sobkowicz.