Czytających: 3938

Wałbrzych: II liga piłki nożnej kobiet: AZS w czołówce, a VAW w odwrocie

Piątek, 9 października 2015, 15:32
Zupełnie inne nastroje panują w sztabach dwóch kobiecych wałbrzyskich zespołów piłkarskich występujących w II lidze.

Rezerwy AZS-u PWSZ Wałbrzych grały w Głogówku z rezerwami Rolnika. Mecz zaczął się znakomicie dla gospodyń, które już w 13. minucie objęły prowadzenie po uderzeniu z dystansu. Do przerwy już więcej goli na padło, ale za to w drugich 45 minutach kibice na brak emocji nie mogli narzekać. Zaraz po wznowieniu gry Rolnik II podwyższył prowadzenie na 2-0, lecz nasz zespół nie skapitulował. Podopieczne trenera Kamila Jasińskiego dość szybko otrząsnęły się po stracie drugiego gola i po golach Bosackiej z rzutu karnego oraz Lizoń doprowadziły do wyrównania. W końcówce nasze jeszcze bardziej podkręciły tempo i w efekcie dwa kolejne gole i wygrana na wyjeździe 4-2.

Niestety, zupełnie odwrotnie dzieje się w Victorii Aglomeracja Wałbrzyska. Nasz zespół podejmował rezerwy AZS-u Wrocław i nie miał wiele do powiedzenia. Goście byli zespołem lepszym i zasłużenie wygrali 5-0. VAW wciąż pozostaje bez punktu w ligowych zmaganiach.