Bystrzyca Kłodzka/Dzierżoniów: Szczypiorniści ze zmiennym szczęściem

Środa, 29 kwietnia 2009, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: piasek
Grająca w I lidze piłkarzy ręcznych Żagiew Dzierżoniów nie sprostała na wyjeździe Wiśle Sandomierz i przegrała 29:25. Z kolei ŚKPR Świdnica, który rywalizuje w II lidze szczypiorniaka, pokonał w Bystrzycy Kłodzkiej Krokusa 25:21.

Żagiew po 20 min przegrywała 10:1 i właściwie było po meczu. Do przerwy zespół z Dzierżoniowa tracił do Wisły 10 bramek, a szczypiorniści gospodarzy grali w tym fragmencie potyczki bardzo agresywnie, czego efektem było sporo minut kar dla miejscowych. Po przerwie goście zagrali nieco lepiej, ale o odrobieniu strat z pierwszej połowy mogli tylko pomarzyć. Były one zbyt duże.
W II lidze doszło z kolei do pojedynku derbowego. Już na początku meczu świdniczanie uzyskali dwa gole przewagi i niemal przez całe spotkanie oba zespoły dzieliła właśnie taka różnica. W końcówce po indywidualnych błędach szczypiornistów Krokusa ŚKPR odskoczył na 4 oczka i zasłużenie zwyciężył.