Wałbrzych: II liga koszykówki: Wygrana po dogrywce

Niedziela, 10 stycznia 2016, 8:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 stycznia 2016, 16:07
Autor: red.
Kibice, którzy wybrali się do hali Aqua Zdroju na mecz koszykarzy wałbrzyskiego Górnika z Rawią Rawicz, na pewno nie żałują swojej decyzji. Wałbrzyszanie w meczu pełnym emocji pokonali po dogrywce swojego rywala.

W pierwszej kwarcie przez długie fragmenty toczyła się wyrównana walka. Dopiero w 7. minucie biało-niebiescy po skutecznych akcjach Bochenkiewicza, Glapińskiego i Pirosa odskoczyli na 18-9. Goście jednak szybko się odbudowali i po 10 minutach Górnik prowadził tylko 18-14.

Druga kwarta miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Niemal cały czas kilkupunktową przewagę utrzymywali miejscowi. W 15. minucie wałbrzyszanie prowadzili 24-18. W tym momencie Górnik zaczął grać szybciej i to bardzo szybko poskutkowało tym, że nasi znów odjechali z wynikiem na 31-18. Po 20 minutach Górnik prowadził 33-23.

W trzeciej ćwiartce zdecydowanie lepiej spisywali się przyjezdni. Rawia zniwelowała różnicę punktową do 5 oczek (36-31) w 25. minucie. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy jednak wzięli się do roboty i nie pozwolili przeciwnikowi zbliżyć się na mniejszą odległość punktową i w efekcie po 30 minutach było 42-33 dla Górnika.

9 punktów przewagi wskazywało, że gospodarze mają mecz pod kontrolą i raczej im nic nie grozi. Nic bardziej mylnego. W ostatniej kwarcie Górnik prowadził jeszcze w 34. minucie 49-37 i wtedy coś się zacięło w grze koszykarzy spod Chełmca. Goście zaczęli gonić wynik i na nieco ponad minutę przed końcową syreną doprowadzili do wyrównania po 51. Na 10 sekund przed końcem celny rzut Dryjańskiego pozwolił Rawii wyjść na prowadzenie 54-52. Na szczęście Glapiński trafił dwa rzuty wolne i mecz zakończył się wynikiem po 54, co oznaczało dogrywkę.

W dodatkowym czasie wyrównana walka trwała prze trzy minuty, kiedy było po 57. Wtedy celne rzuty Wróbla, Glapińskiego i Niesobskiego pozwoliły odskoczyć na 63-57. Goście starali się jeszcze odwrócić losy meczu, ale Górnik już do końca spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i wygrał 67-58.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - RKKS Rawia Rawag Rawicz 67-58 (18:14, 15:9, 9:10, 12:21, d: 13:4)

Górnik: Glapiński 19 (10 zbiorek, 10 asyst), Niesobski 17 (8 zbiórek), Piros 11, Wróbel 8 (14 zbiórek, 5 asyst), Obarek 5, Bochenkiewicz 3 (10 zbiórek), Ratajczak 2, Rzeszowski 2, Krzymiński 0, Ciuruś 0.