Czytających: 4569

Wałbrzych: Mecz godny finału

Wtorek, 19 kwietnia 2016, 12:13
Aktualizacja: Środa, 20 kwietnia 2016, 13:45
W Wałbrzyskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki „Aqua–Zdrój" doszło do pierwszego meczu finałowego.

Spotkanie ekipy ze Szczawna Zdroju z Labo-Dentem było bardzo ciekawym i wyrównanym widowiskiem. Po obu stronach parkietu zobaczyliśmy kilku zawodników, którzy w przeszłości biegali po ligowych parkietach broniąc m.in. barw wałbrzyskiego Górnika.

Pierwsza kwarta była nieco nerwowa w wykonaniu obu zespołów i stąd wynik remisowy. W drugiej ćwiartce Szczawno zaprezentowało się nieco lepiej, zagrało skuteczniej w ataku i prowadziło po 20 minutach 32-26. Trzecia kwarta znów była bardzo wyrównana, a ekipa z Labo-Dentu nie dawała za wygraną. O wszystkim rozstrzygnęło ostatnie 10 minut meczu. Świetna gra Myślaka wspomaganego przez Narnickiego i Józefowicza pozwoliły wygrać drużynie z uzdrowiska, choć Łabiak i Borzemski zapowiadają twardą walkę w rewanżu.

Finał:

MKS Basket Szczawno-Zdrój - Labo-Dent 75:64 (14:14, 18:12, 21:20, 22:18) (stan rywalizacji 1:0)

MKS: Myślak 28, Narnicki 20, Józefowicz 19, Karwik 4, Sulikowski 2, Grabka 2, Mokrzycki 0

Labo-Dent: Łabiak 26, Borzemski 19, Możdżeń 8,M.Pelesz 6, Kuliński 3, Łuczak 2, P.Pelesz 0.